Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Avant System Nokia Problem!


PrzemekSSP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim Audi mały problem z systemem Nokia (oryginalnym subuferem w kufrze) oraz tylnymi głośnikami.

Z racji iż mam nieoryginalne radio kupiłem z allegro jakieś tam adaptery aby to wszystko działało coś takiego:

Audi A2 A3 A4 B5 TT adapter iso złącze kostka Łódź (3870962124) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zależało mi żeby grały wszystkie głośniki, oraz ten subufer, lecz tak nie było, po zamontowaniu, nic myślałem, że to jakiś szit.

Miałem problem z tylną lampką (podświetleniem kufra) wyjąłem lampkę, radio sobie grało poruszyłem kablem od anteny i podświetlenia kufra i zaczął działać subufer oraz tylne głośniki, wszystko fajnie pięknie, lecz teraz gdy tam poruszę nic nie pomaga, moje pytanie brzmi następująco:

Czy ktoś ma jakieś pojęcie o tym systemie, miał podobny problem, lub dłubał coś tam i napotkał się na kable od subufera/wzmacniacza?

Skoro coś tam zaczęło grać jak poruszyłem to musi być jakiś kabel, zasilający czy coś.

Jeszcze wyczytałem że w audi oryginalnie przy antenie jest zamontowany jakiś wzmacniacz, ja jego nie mam nie wiem dlaczego, o słuchaniu normalnego radia mogę zapomnieć bo nic nie łapie, kupić wzmacniacz czy nową antenę?

Sorki że tak wszystko chaotycznie napisane ale pisałem na telefonie, z góry dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy antenie masz wzmacniacz sygnału antenowego ( zasięgu radia ) jeśli coś zaczęło grać na chwilę po poruszaniu to musisz mieć tam jakąś przerwę/ ew zwarcie. Głośniki tył są aktywne ( te w drzwiach i sub) tzn że mają one sygnał z wzmacniacza. Prawdopodobnie wzmak gubi zasilanie ewentualnie masę w miejscu gdzie poruszałeś. Możesz ewentualnie sprawdzić czy +12 V wychodzi. Trochę mi nie pasuje ten adapter co podesłałeś. Powinien mieś jeszcze kostki miniiso żeby poprawnie działało granie tylnych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mini iso, wysłałem przykładową aukcję, pierwszą lepszą, wydaje mi się właśnie ze przy antenie nie mma zadnego wzmacniacza, dzisiaj będę dłubał coś to jeszcze dokładnie zobaczę, napewno gdzieś tam gubi zasilanie skoro tam ruszałem i działało, że tak zapytam się, lampa tylna nic nie ma do rzeczy prawda?

z Anteną tez mam problemy, kanel antenowy poklejony na taśme i do tego wogole nie ściąga stacji, tylko z Usb czy tam CD mogę słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz zależy jak u Ciebie z tym wzmakiem antenowym. Jak masz rocznik 96 tak jak w opisie to chyba powinen iść do niego osobny kabel z radia do zasilania ( +12V) bo u mnie radio podaje zasilanie do wzmacniacza po kablu antenowym- w takim przypadku jak jest nie ori radio to trzeba jeszcze taki separator kupić i wpuścić to zasilanie w kabel antenowy z zewnątrz

WZMACNIACZ SEPARATOR ANTENOWY VW Seat Skoda Audi (3901303957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie . Źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli wzmacniacz antenowy. U mnie jest zasilany z radia po kablu antenowym ale u Ciebie chyba osobnym z radia do wzmacniacza ( antenowego ) dodatkowo jedne kabel zasilający z radia do wzmacniacza ( od tylnych głośników )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wraz w czym problem u mnie :D, dzisiaj wyjąłem lampkę, odpiąłem jakiś kabel wychodzący z anteny, subuffer i tylne glosniki chulają, ale światło po otwarciu nie, jak będzie działać to ok, te światlo mniej mi potrzebne niż subufer :D wezme się za to jak bedzie cieplej po prostu tam jakiś kabel nie łączy i tyle, trzeba przejrzeć to, myślałem że ktoś miał już podobny problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...