Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie węża i płynu pojawił się dziwny dźwięk przy skręcie na wolnych obrotach


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy problem. Dziś zmieniłem wąż wysokiego ciśnienia bo się ślinił i zalałem nowy płyn (Febi 6162 - mineralny) i teraz przy skręcaniu na wolnych obrotach dziwnie "chrobocze" tak jak by pompa nie wydalała lub coś takiego. Jak przygazuje to prawie tego nie czuć a na wolnych obrotach tak jak by troszke kierownicą zrywało przy powolnym kręceniu. Dodam że wcześniej nic takiego nie było! Czy może w A4 trzeba jakoś układ odpowietrzać a może olej nie taki jak trzeba? Co może być przyczyną??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowietrzyles ukladu, jak najbardziej moze to byc przyczyna. Odpowietrzasz w ten sposob ze na odpalonym silniku krecisz kierownica do oporu w prawo przytrzymujesz chwilke i w lewo do oporu i tez przytrzymujesz, i tak kilka razy w jedna i druga strone pamietaj i kontroluj caly czas poziom plynu podczas odpowietrzania. Plyn jak najbardziej zalales taki jaki powinien byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem na kilka sposobów. Najpierw na zgaszonym silniku a puźniej na zapalonym i nic to nie dało. :wallbash: [br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 06:59 _________________________________________________POMOCY!!!

Zaczeło się od wymiany węża olejowego z wysokim ciśnieniem. Na początku był płyn Febi 6162, puźniej gęstszy Mobil też mineralny, teraz zalałem olej kupiony w ASO (36 zł- litr) i dalej to samo. ZA KAŻDYM RAZEM DOKŁADNE PŁUKANIE I ODPOWIETRZANE! :wallbash:

OPISZE TO JESZCZE RAZ: PO ODPALENIU PRZY SKRĘCANIU COŚ "CHROBOCZE" W MAGLU LUB W ŚRUBACH GDZIE SĄ PRZYKRĘCONE PRZEWODY Z OLEJEM DO MAGLA (OBSŁUCHAŁEM TO SŁUCHAWKAMI LEKARSKIMI). PO CHWILI JAK PŁYN SIĘ TROSZKE PODGRZEJE TO ROBI SIĘ NAPRAWDE GŁOŚNO A NAJBARDZIEJ SŁYCHAĆ TO W ŚRODKU. JAK GO PRZYTRZYMAM NA WYŻSZYCH OBROTACH (2500obr/min.) JUŻ TEGO NIE MA. PŁYN SIĘ NIE PIENI ANI NIE MA WYCIEKÓW :shocked: AHA... DODAM ŻE JAK SIĘ SKRĘCA TO PRZY WYDAWANIU TYCH DŹWIĘKÓW DRŻY WĄŻ WYSOKIEGO CIŚNIENIA NAJBARDZIEJ NA TEJ ZWINIĘTEJ SPIRALI PRZY MAGLU. JUŻ MYŚLAŁEM ŻE MOŻE GDZIEŚ DOTYKA I TO MOŻE BYĆ TO ALE TAK NIE JEST! CHYBA ODDAM TO DO MECHANIKA I NIECH ON SIĘ MĘCZY BO MAM DOŚĆ!!!! :wallbash:

W Y M Y Ś L C I E C O Ś ! ! ! :wallbash:

:shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...