Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Dolot K&N


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie czy w silniku 1.6 w b5-tce zamontowanie calego dedykowanego dolotu ze stozkiem K&N daje cos w tym silniku czy moze tylko pogorszyc osiagi??? Moze ktos juz montowal stozek i sie wypowie na ten temat :D

Czekan ma wasze opinie,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje jedynie inny dźwięk pod maską przy zasysie powietrza.

Osiągi może wręcz pogorszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nic nie da. Montowałem sam dolot K&N w Golfie 4 1.6 i na chamowni wyszło o 3KM mniej niż na mierzeniu auta przed założeniem dolotu. Według mnie nie ma co się pchać w mody w tym silniku, np. program też Ci nic nie da a nie które firmy nawet się nie podejmują robienia programu w silnikach wolnossących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha cyli nie ma co inwestowac w dolot, szkoda. A w tych silnikach 1.8 albo 1.8 T cos daje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic nie daje jeżeli nie robisz bardzo głębokich modyfikacji ponad 300KM :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli to wszystko to sa mit...

To czym mozna se podniesc troche moc silnika i moment, sportowym walkiem i przelotowym tlumikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli to wszystko to sa mit...

To czym mozna se podniesc troche moc silnika i moment, sportowym walkiem i przelotowym tlumikiem???

jak sportowy wałem to przydałoby się zrobić całą głowicę aby się wyżej kręcił, do tego wyspawać kolektor wydechowy...

generalnie za te samą kase można kupić silnik 1.8T i wstawić do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, dlatego rozwazam opcje czy kupic a4 z silnikiem 1.6 czy 1.8 bo w sumie sam juz nie wiem , bo nie chce na gaz przerabiac i jezdzic tylko na benwynie i zeby znowy nie bylo wiru w baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 i 1.8 n/a to taki sam wir w baku

1.8T to srednie spalanie 10L na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio 10l mowisz a udalo ci sie zejsc ponizej 10 litrow???

Bo ktos modry powiedzial ze 1,6 musi sie napocic zeby rozpedzic tego kolosa i trzeba go dardzo krecic i wtedy wiecej pali, a przy 1,8 podobno lepiej idzie i nie trzeba go az tak deptac zeby jakos jechal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówili ci o 1.8T :wink4:

niżej się da zejść, ja mówię ci o spalaniu realnym średnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli w miescie to gdzies z 12-14 pali pewnie... Kurcze ale chyba 1.8T to bedzie zamocny dla mnie i to sie z kosztami wiaze... ale rozwazam 1.6 lub 1.8... No chyba ze masz jakies konkretne argumenty zeby przekonac mnie do 1.8 turbo :D poza moca oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak wedlug danych to niby nawet w 1.8T jest mniejsze spalanie, ale ja nie chce 1.8T bo jak dla mnie ma za duzo mocy chyba... wiec musze wybrac miedzy 1.6 a 1.8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miesiąc temu kupiłem a4 z 1.8T, zrobiłem jakieś 2000km. Codziennie dojeżdżam do pracy ok 50km w dwie strony z czego 10 mam po mieście i 40 w trasie. Średnie spalanie przy normalne jeździe wychodzi mi 7,5-8L, prędkość na trasie 100-120 i obroty do 3-3,5tyś. jak potrzeba wyprzedzić to depnę pod 5-6tys. Zauważyłem jednak ostatnio, że ten silniczek lubi wysokie obroty ponieważ jak go zbutowałem po mieście kilka razy pod 6tyś to zrobił się sporo żwawszy. Niemożna więc oszczędzać za bardzo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to z tego co czytam to najlepiej kupic a4 b5 z silnikiem 1.8T, tylko obawiam sie o to ze jak cos sypnie sie w ukladzie turbiny no to bedzie trzeba rzucac tysiacami zeby naprawic...

Bo 1,6 za slaby zeby rozpedzic kolosa i trzeba wysoko krecic, wiec 1.8 lub 1.8T czekam dalej na wasze komentarze moze w koncu na ktorys z nich sie zdecyduje :)

A tak apropo to audi z silnikie 1.8T w dobrym stanie chyba trudniej znalesc niz ze zwyklem 1.8... czy moze sie myle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie

najpierw kolego poczytaj na forum o tych silnikach bo jest już dużo napisane a potem zadawaj pytanie, które nie były jeszcze zadane...

:szukaj: :szukaj: :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...