Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Jak się dostać do odometra ?


kukems

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z opisu na stronie ross-tech'a wersja vag'a od rewizji 607 posiada opcje odczytu odometru (odometra ?) chodzi mi o sprawdzenie czy furka miała kręcony licznik. Niestety najnowsza wersja nie łączy mi się z ECU a raczej nie wykrywa mi wcale interfejsu. Interfejs mam OBDII KKL. Wersja 409-1 śmiga bez problemu.

Teraz czy jeżeli kupie interfejs CAN to dobiorę się do tego odometra czy nie ? Audiczka z 2001 czyli ostatni rocznik B5 :punk:

Ale może wcale nie trzeba łączyć się do komputera. Samochód ma 70k km i mocno zużyte amorki oraz pojawiają się błędy że katalizator już padnięty. Czy to nie jest jakiś znak, że licznik był kręcony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat i 70k :takiego:

co do vaga, to rosstechowy programik działa z interfejsami "no-name or third-party" tylko do wersji 409. Jak widzę odwiedzałeś stronę www.ross-tech.com więc poczytaj ją jeszcze raz, tam jest napisane z jakimi interfejsami współpracują wersje o wyższych numerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2004 miała 30k - sprawdzone w serwisie. Jest szansa :naughty:[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 10:15 _________________________________________________Program>409 ma klucz sprzętowy ?[br]Dopisany: 19 Sierpień 2008, 10:17 _________________________________________________Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi się że ruszy na innym fejsie. A to dlatego że ross-tech dołącza usb "dongle" (strasznie nie podoba mi sie to określenie) czyli zwykłego pendriva na którym jest klucz. Gdyby dało się kupić sam klucz to powinno ruszyć. Ale to tylko takie moje luźne przemyślenia.

Niestety wciąż nie wiem czy powinienem drążyć temat bo jeżeli zaopatrzę się w kabel i okaże się że nie odczytam tego to :thumbdown:

Czy ASO oferuje odczytywanie odometru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...