Treść opublikowana przez Darek_G
-
jak w vag-u sprawdzic synchronizacje wtrysków
A to czytałeś?? http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=183&highlight=abc+diagnozowania http://www.dieselschrauber.de/Solldaten_4_Zylinder_PD.html Nawet "szukajcie" nie trzeba używać - wystarczy przeczytać FAQ: http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html
-
[B5 AFN] Zakup turbiny
wystarczy mi seria, ważne żeby działała a po ile ten gość ma turbinki do AFNa??
-
[B5 AFN] Zakup turbiny
no i.... ??? Czytałem ten wątek przed założeniem swojego, jest tam mowa o sprężarkach do 1.8T, a nie do AFN. Sprzedawca z aukcji też nie jest ten sam, więc nie rozumiem o co cho... Prosiłem przecież o konstruktywne wypowiedzi
-
[B5 AFN] Zakup turbiny
Witam wszystkich, Przymierzam się do zakupu turbiny i znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/item773182934_turbina_a4_golf_passat_vento_toledo1_9tdi_afn_nowa.html Czy ktoś, kto się orientuje mógłby się wypowiedzieć na temat ceny, prawdopodobieństwa, że jest to oryginał etc. A może ktoś wie gdzie można kupić nową turbinę w dobrej cenie?? Za wszelkie konstruktywne wypowiedzi z góry dziękuję
-
[ALL] Naprawa wgniecenia w aucie
Jak to działa?? Trzeba najpierw przykleić to cudo do karoserii?? A z lakierem nie odejdzie wtedy??
-
[B6 AVB] Żółta kontrolka z symbolem silnika
No nie wiem czy to dobry pomysł. Jeśli kontrolka się zapala, to z jakiegoś powodu i lepiej nie czekać na dalszy rozwój wypadków :gwizdanie: Tak jak pisze kondrads - przyczyna może być trywialna, ale może też okazać się, że to coś poważnego. Lepiej zrób porządną diagnostykę, będziesz miał odpowiedź i czyste sumienie
-
[B5 AFN] Nie mogę podpasować zderzaka
to chyba nie ten dział - spróbuj w "nadwozie", a potem tutaj napisz jak to naprawiłeś
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
Mam pytanko - po "zdemontowaniu" wkładki za pomocą wiertarki itd. da się hak normalnie użytkować (zakładać, zdejmować, podczepiać przyczepkę) tracąc jedynie możliwość zabezpieczenia go przed kradzieżą, czy racze jest do wyrzucenia??
-
[INNE] Logi z golfa IV
Dzięki za wszystkie informacje, pozdrawiam
-
[B5 AFN] Coś stuknęło, zaczął bujać i kopcić - brak mocy, po odpaleniu ponownym jest ok
Odpowiedź będzie tendencyjna, ale stan silnika przez forum najlepiej da się ocenić czyniąc poniższe
-
[INNE] Logi z golfa IV
Dzięki odzim Może jeszcze jakieś uwagi, sugestie??
-
[INNE] Logi z golfa IV
Właściciel golfika właśnie w ten weekend miał wymieniać rozrząd, więc pewnie poprzednio jakieś 90k temu :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Terkotanie na zimnym silniku
Pompowtryski w 1Z ...
-
[INNE] Logi z golfa IV
Witam, Wrzucam logi zrobione w golfie kolegi - IV z 2003, silnik 1.9TDI (nie znam oznaczenia). Napiszcie co o tym sądzicie... Z góry wielkie dzięki P.S. Nie robiliśmy grup statycznych 004 BS i 011 BS, bo miałem wydrukowaną starą instrukcję, a z niej nie wynikało jednoznacznie, której nie wolno robić w silnikach z pompowtryskiwaczami. Dynamiczne: Statyczne - grupy normalnie Statyczne - BS
-
[B5 AFN] Piszczący pasek czy rolka ?
Tak jak wcześniej koledzy pisali - sprawdź, czy rolka napinająca się nie przekrzywiła. Jeśli tak, to masz odpowiedź. Jak będziesz ją ewentualnie wymieniał, poszukaj od razu przyczyny jej zużycia, bo sama z siebie raczej się nie psuje, najczęściej winne jest właśnie sprzęgiełko w alternatorze, które stawia zbyt duży opór. Co do trzęsącego silnika, to podstawowa zasada - nie piłuj go wysokimi obrotami na biegu jałowym - jest wtedy nieobciążony i nie są to jego naturalne warunki pracy - wykonaj logi dynamiczne zgodnie z instrukcją i wrzuć na forum, a znający się na rzeczy klubowicze zrobią resztę
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
to pewne? da się to sprawdzić VAGiem?? a może to przepływka?? jak wygląda wgranie oryginału? dużo z tym roboty??
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Ostatnio kilka razy miałem notlauf, stąd logi. Błąd w komputerze 519 (czujnik g71). czipsa nie mam, więc może coś z pompą skoro tak leje?? albo wtryski do wymiany?? poradźcie coś... Mam jeszcze jedno pytanie - zauważyłem ostatnio dziwne buczenie słyszalne w kabinie - nie jest to żaden z wiatraków klimy, bo słychać to po wyłączeniu nawiewu. Wczoraj jak robiłem logi statyczne okazało się, że buczeć przestaje kiedy wchodziłem vagiem w pomiar w grupie 011 Basic settings. Kiedy przechodzę do innej grupy, lub wyłączam pomiar buczenie wraca. Poza tym czasem po zgaszeniu silnika przez chwile słychać szum. Co to może być??? Co dzieje się z silnikiem bądź innym osprzętem po uruchomieniu 011BS?? Może odpowiedź na to pytanie pozwoli mi zlokalizować źródło buczenia.[br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 12:06_________________________________________________No ludzie, nikt nie zechce pomóc??
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Jak w temacie. Jeśli ktoś będzie się wypowiadał, to proszę w miarę możliwości o napisanie na podstawie których wartości jest dana diagnoza - wszyscy się dzięki temu czegoś nauczymy Dynamiczne: 000 001 003 004 008 010 011 Statczyne: 001 003 004 007 013 000 BS 003 BS 004 BS 011 BS Z góry dziękuję :>
-
[ALL B5] Webasto
Szukałem i nic tam nie ma Przeglądałem różne instrukcje, także te dotyczące instalacji, ale u mnie w żadnym z możliwych miejsc nie ma nawet śladów po montażu. Automat to raczej nie jest, bo włącza sie tylko pilotem, sam nic nie próbuje działać.
-
[ALL B5] Webasto
Witam kolegów! Wiem, że pewnie źle wybrałem dział, ale kiedy zastanawiałem się do jakiego wrzucić moje pytanie, to okazało się, że do żadnego zbytnio nie pasuje. A że działa toto ustrojstwo na ropke, to postanowiłem umieścić wątek tutaj. Jeśli szefostwo uzna, że będzie lepiej pasował gdzie indziej, to prosze przenieść Do rzeczy! Posiadam w mojej niuni AFN '96 Webasto typu DW 50. Problem jest (albo i nie) taki, że nie mam w kabinie panelu sterowania do niego. Mam pilota (rozmiar prawie jak do telewizora z rozsuwaną teleskopową antenką) z dwoma przyciskami, którymi mogę webasto włączyć lub wyłączyć. Pytanie, czy panel sterowania powinien być (może ktoś go zajumał, bo nie jestem pierwszym właścicielem), czy może występowały wersje bez panelu (zaznaczam, że jest to DW 50 i długotrwałe poszukiwania w internecie wskazują, że panel raczej powinien być).
-
[B5 AFN] Dymienie i zwolnienie... O co chodzi ?
ewidentny notlauf &
-
[B5 AFN] logi silnik afn
Zrób te obrazki w takim rozmiarze żeby dało się przeczytać :doh1:
-
[B5 AFN] Jak sprawdzic mechanika ?
Przede wszystkim poproś o stare części :gwizdanie: Będziesz wiedział czy rzeczywiście je wymienił...
-
[ALL B5] Podgrzewane fotele
a może fotele nie są z tego auta?? sprawdź czy oryginalnie była skóra
-
[ALL B5] Radio ,nawigacja pl
Hmm, zasugerowałem się opisem, bo masz tam B6 Jeśli jest polski język, to napewno będą o tym wiedzieli w ASO - zapytaj przynajmniej żebyś nie szukał w ciemno.