Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzy "piknięcia" po wyłączeniu silnika


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W dniu wczorajszym montowałem podświetlenie pod drzwiami w moim samochodzie. Podłączone to jest po oryginalne, czerwone obrysówki na drzwiach. Wszystko działa jak należy, jednakże spotkałem się dzisiaj z dziwnym zachowaniem, ponieważ po wyłączeniu silnik w środku, w aucie dokładnie 3 razy coś po prostu po cichu "piknie". Kiedyś już takie coś miałem, ale zazwyczaj tylko raz "pikło" i po czasie ustało.

Czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknięcie masz na myśli dźwięk jak z głośniczka (buzzera) czy jak mechaniczne piknięcie (stuknięcie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko na takie pytanie odpowiedzieć. U mnie zacinają się klapy gdzieś w układzie klimatyzacji i u mnie one jak się próbują po wyłączeniu domknąć to wydają taki dźwięk.

Określ w którym momencie, jak wyłączysz silnik i jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki czy już po wyjęciu. Tak z grupsza z którego miejsca dochodzi to pikanie. Po samym wyłączeniu silnika nie powinien buzer pikać, ale po wyjęciu kluczyk już może, zwłaszcza jak grzebałeś w oświetleniu.

może być też jakiś przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej.

Jak podłączyłeś się z tym oświetleniem do instalacji?

Wynika z tego że gdzieś popełniłeś błąd skoro wcześniej teko nie miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się źle podłączyć, zbieg okoliczności. Poprostu gdzieś poruszyłeś instalację i nie łączy, ale żeby stwierdzić co nie łączy musimy wiedzieć co pika. Natomiast kolega umieścił zapytanie i się zmył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie się nie zmył, po prostu pracuje i ciężko z wolnym czasem, aby wejść na forum :) Doszedłem do tego pikania. W swoim aucie mam zamontowany gaz i pikanie dochodziło właśnie z tego przełącznika (mam go schowany, a więc dlatego nie potrafiłem wykryć tego pikania). Okazuje się, że pikanie dochodziło z niego i oznaczało to, że po prostu wymieniany był filtr gazu, natomiast w ustawieniach komputera nie została zapisana ta wymiana filtra, dlatego też pikał w celu przypomnienia, że trzeba filtr wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo mi to pikanie pasowało do czegokolwiek, co miało by związek z oświetleniem. Mógłby pikać buzer ale dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, a nie po samym zgaszeniu silnika i to też nie 3 piknięcia ale sygnałem ciągłym. Mogłby któryś przekaźnik się zawieszać, ale to tez nie byłyby 3 piknięcia sygnalizacyje tylko raczej za każdym razem inaczej i w różnych odstępach czasu. Jak się wszystko wyjaśniło to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...