Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiania uszczelki pod głowica


tomeklpu

Rekomendowane odpowiedzi

A co było przyczyną uszkodzenia uszczelki ? Zagotowałeś - brak płynu czy coś poleciało jeszcze ??

Pytam bo może jest coś nowego, na co warto zwracać uwagę.

Wychodzi na to że ze starości poleciała, tylko ze ja kupiłem taki - więc wiele nie powiem na ten temat, właściciel przestraszył się kosztów naprawy :P

Póki co jest dobrze, a dalej zobaczymy. Ogólnie autko było mega zaniedbane, ale powoli do przodu i będzie cacy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś jedną stronę czy dwie ? jaki koszt i co konkretnie zmieniłeś chodzi mi o części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu obydwie, ceny czesci podam pozniej bo jestem poza domem. A wymienialem wszystkie uszczelki jak szlo, wezyki podcisnienia i te plastikowe na odmach. Glowice planowalem 60zl za obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że były robione obie strony :) cóż jeśli w silniku nic nie poleciało to strasznie nie jest dwie uszczelki głowicy np. Erlinga koszt około 300 zł, kto gdzie kupi wiadomo, uszczelki pokrywy około, ssący, wydech, planowanie głowic robocizna obstawiam około 1500 zł. Bez regeneracji głowicy zawory uszczelniacze prowadnice itp. bo wówczas koszt ciekawszy był by. :)

---------- Post dopisany at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ----------

Odrazu obydwie, ceny czesci podam pozniej bo jestem poza domem. A wymienialem wszystkie uszczelki jak szlo, wezyki podcisnienia i te plastikowe na odmach. Glowice planowalem 60zl za obie.

Przyznam że jestem pod wrażeniem ceny planowania głowicy, podejrzewam iż był zastosowany rabacik :) bo w tej cenie to normalnie nikt by nie zrobił za 30 zł od sztuki,. za zwykłą 4 cylindrową 16 zaworową biorą u nas jak nie ma się chodu około 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się nie okazało - jaka cena taka robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowanie było przez znajomego dlatego taniej, fachowiec bardzo dobry bo kolejkę głowic miał ładna :)

Wrzucę dla potomnych:

Całość kosztowała mnie(kupowałem w IC z sporymi rabatami):

-Uszczelka pokrywy zaworów x2 198zł

-uszczelka kolektora wydechowego x2 43zł

-uszczelka kolektora ssacego x2 148zł

-uszczelka głowicy cylindrów x2 236zł

-świece zapłonowe x6 180zł

-filtr oleju BOSH 40zł

-olej Motul 8100 X-Cess 5W40 7l 221zł

-płyn do płukania Liquid Molly 24zł

-płyn do chłodnic 7l 54zł

-uszczelka układu wydechowego x2 40zł

-planowanie dwóch głowic 60zł

-test CO2 40zł

-klucz do głowicy 30zł

Całość: 1314zł

Cena wyżej jest to cena bez kosztów robocizny bo ta akurat moja - z małym wsparciem kolegi :wink: więc 0zł + aby 12 piw :naughty:

Wiec jak widać nie ma tragedii w cenie części - tylko zaznaczam spore rabaty w IC(np. uszczelka pod głowice normalnie 150zł ja płaciłem 118 :wink:) Z kwoty tej można było by sporo urwać np: świece 180zł, ale auto robię dla siebie wiec wszystko co najlepsze :hi:

500 km za mną i jest igiełka :banan: wiec remont udany :whistling:

Pomijając ilość miejsca pod maska cieszę się że nie kupiłem 1.8T, dźwięku V6 nic mi nie zabierze :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak, z tym że jedno koło i tak trzeba było zdjąć zeby zamontować tą metalową osłonę..:kwasny:

Ale ktoś kiedyś wymieniał chyba bez bo są znaki porobione, ale silnik pracuje równo od zapalenia, błędów brak wiec wydaje się ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...