Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b6 1.8 t quattro pali się kontrolka epc


matus85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam poważny problem z moją Audi a mianowicie wczoraj podczas jazdy poczułem małe szarpnięcie, obroty spadły do 0 i od razu wróciły do normy lecz silnik wkręca się jedynie do 4-5 tys jak chyba w trybie serwisowym. Wolne obroty były na 1200 a powinny być na 720. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zapaliła się check engine a po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.

Dzisiaj jadąc do pracy na rozgrzanym silniku znów ta sama historia. Panowie i Panie pomóżcie proszę bo bardzo długo marzyłem o tym aucie i trochę się boję czy coś poważnego się nie sypło. Jak wrócę do domu to podłączę Vaga ale nie wiem czy to coś da jak nawet wykasuję błędy. Może ktoś z was miał podobny przypadek i mógłby coś podpowiedzieć. Za każdą cenną uwagę z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak podłaczenie do vaga ci nie ominie, jak swieci się epc to przeważnie awaria przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś dokładniej było a nie samo G28 więc więcej wtedy było by wiadomo jakbyś podał nr błędu z komunikatem w całości.

A to że auto jeździ to nic takiego dziwnego jeśli czujnik nie padł całkowicie i tylko czasami daje nieprawidłowe/(chwilowy brak) impulsy a w najprostszym przypadku warto sprawdzić samą wtyczkę czujnika (czy styki 100% dają przejście) i czy tam gdzie jest zamocowany się np.

nie poluzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a więc zrobiłem tak jak motor144 radził wyjąłem czujnik przeczyściłem sprawdziłem styki zamontowałem i po 15 km to samo. Wczoraj kupiłem nowy czujnik przełożyłem i Panowie "Eureka" wszystko działa prawidłowo, przejechałem juz jakieś 80 km i jest gitarka, nawet spalanie mi sie poprawiło tzn odczyty spalania na fisie są jakby prawdziwsze. Mogło szaleć spalanie przy walniętym czujniku nawet jak nie świeciło sie EPC i Check ? Tak czy inaczej wszystkim dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...