Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9TDI problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

auto sąsiada ma od pewnego czasu problem.

Co jakiś czas pojawia się problem z odpalaniem.

Nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny, kręci silnikiem i nic za którymś razem zaczyna telepać silnikiem i odpala jak już odpali to potem od rusza od strzała. A czasami nawet po kilku dniach stania odpala za raz.

Filtr paliwa wymieniony, brak błędów na VAG-u.

Gdzie szukać przyczyny może wkleić jakieś bloki z vaga, tylko które?

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Opublikowano

czujnik wody uwalony

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

aaaa i sprawdz jeszcze synchronizację wałka rozrządu

Opublikowano
  • Autor

czy wag nie powinien pokazać problemu z czujnikiem? Jak można sprawdzić synchronizację wałka?

Opublikowano

Radze na pierwszy ogien podlaczyc VAG i sprawdzic, czy nie wyskoczy blad czujnika G40. W PD-kach problem z odpalaniem na zimnym i cieplym czesto zwiazany jest z nieprawidlowo dzialajacym czujnikiem polozenia walka rozrzadu (G40). ECU nie widzi wtedy walka i nie wie jak wysterowac pompki. Impulsuje wtedy pompowtrysk na pierwszym cylindrze co 240* obrotu wału na podstawie czujnika G28 (predkosci obrotowej wału). Jesli nastapi zaplon (silnik zwiekszy predkosc obrotowa) ECU wysterowuje pozostale pompki, zapamietuje kolejnosc i silnik pracuje juz normalnie. Jesli zaplon nie nastapi, ECU zwieksza czestotliwosc impulsowania co 120* i do skutku probuje wyszukac analogicznie 1-szy cylinder. Czujnik G40, wbrew wielu roznym opiniom, ktore juz slyszlem, jest potrzebny tylko do tego, zeby silnik prawidlowo odpali. Pozniej, mozna teoretycznie go odlaczyc, polozyc w szufladzie i silnik bedzie prawidlowo dzialal.

Opublikowano
  • Autor

Auto u mechanika i jest diagnoza wszystkie pompowtryski do wymiany :facepalm:

Mogły tak wszystkie paść? I te opisane objawy pasują do uszkodzonych pompowtrysków?

Co o tym Myślicie?

Opublikowano

eeeeeeee..... cos mi sie nie chce wierzyc.

na jakiej podstawie to stwierdził ????

Opublikowano

Cos tu bajką śmierdzi na odległość....:doh:

Opublikowano

Kolega sprawdzi pompke paliwa w baku.. zdjąc przewód zasilania na filtrze paliwa podstawić cos na paliwo i spr czy działa. Powinno leciec po przekręceniu zapłonu i w trakcie kręcenia. Jesli leci to sprubuj przytrzymac palcem czy jest ciśnienie ok...:naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.