Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blad 7859 - Intake Manifold Flap Position Sensor pomocy


kjuba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wyskoczyl mi blad 7859 - Intake Manifold Flap Position Sensor (7859 - Klapka kolektora dolotowego Czujnik położenia ) taki mi przetlumaczylo co to z czujnik i gdzie sie on znajduje bo samochud postal mi dzien nie jezdzilem

Nim teraz jakis tras i pojawila mi sie zolta kontrolka i taki blad od czego to jest i jak wymienic z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm a po czym to poznac ale raczej chyba nie a wiecie moze jak wyglada ta czesc ktora uległa zepsuciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest w kolektorze dolotowym po prawej stronie i z tego co kojarze wystepuje razem z nim .

Musisz liczyc sie z kosztami :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde on jest chyba z takim cięgnem ? bo mechanik wlasnie cos tam poruszal tym czarnym ciegłem co jest na zdjeciu i tak jakby to ciegno zaczelo chodzic i skasowalismy blad i narazie nie swieci nie wiem czy o dobry czujniku mysle

986578_10152219212397660_1127147316_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze ale czy to jest ten czujnik co na zdjeciu bo tam bedize troche ciezko bo srednio u mnie z angielskim

---------- Post dopisany at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany at 12:55 ----------

a z góry dziekuje juz za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik występuje niestety razem z kolektorem. koszt kolektora to 1200 zł w ASO jak dobrze pamiętam. ja wymieniałem to u siebie w sierpniu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli nie jest to jednak ten co wyslalem zdjecie a macie moze nr tego kolektora albo jakies zdjecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie bede szukał chodz narazie nic nie moge znajsc jak chodzi o kategorie silnik

---------- Post dopisany at 23:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

kurde szukam i szukam i nie wiem jak wyglada ten czujnik moglby ktos pomoc mi znajsc to w etce z gory bardzo dziekuje bo w silniku nie moge tego znajsc

---------- Post dopisany 19-02-2014 at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2014 at 23:52 ----------

prosze o pomoc badzo bo szukalem na tej etce no ale nie moge znajsc tego czujnika a blad nadal jest powiedzcie mi czy ten czujnik kotry jest uszkodzony to 03l129086v120 czy trzeba sciagac caly kolektor ssacy i tam na klepach jest jakis czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie to dobrze myslelismy tylko ze chcielismy dokupic sam ten czujnik ktory reguluje a wiec to trzeba kupic caly kolektor czy wystarczy jak kupie ten z boku tak jakby czujnik polozenia ?

---------- Post dopisany at 12:09 ---------- Poprzedni post napisany at 12:08 ----------

albo ewentualnie gdzie moglbym kupic caly ten kolektor bo na intercars nie posiadaja takich czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wymiana kolektora to nie taka prosta sprawa, na twoim miejscu szukałbym dobrej uzywki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety używki są bardzo często bez czujników sprzedawane. dlatego ja kupiłem w ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralismy z mechanikiem szybka decyzja pojechalem do aso kupilem

I wlasnie sie zaklada ale cena 1750 zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jedna klapę kolektora w uzywce jak nowa za 500 zł tyle ze do 3.0 TDi

Z klapami o tyle dobrze ze jak masz ja w rece mozesz sobie ocenic stan bez problemu,zobaczysz jakie sa luzy.

Nastawnik miałem sprawny,zreszta mozna sam nastawnik tez kupic oddzielnie.

One raczej rzadko sie rypią.

a nawet jak się rypią to na ogół przez to ze klapa jest wyrobiona.Kolo zamkniete.

Wymiana kolektora trochę roboty,nastawnika chwila moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie jestem po wymianie nastawnika i klap w sumie to bylo to w komplecie klapy mialy juz spory luz w starym nie wiem czy nastawnik byl uszkodzony czy nie ale teraz juz za pozno na ocene bo wymieniłem cały komplet cena klap i nastawnika kosmos ale mysle ze bedzie juz z tym spokoj przy okazi wyczyściłem egr i przepustnice i auto tak jak by teraz lepie reaguje na gaz bo strasznie dużo tam syfu było tylko zostanawia mnie ten kolektor ssacy i nastawnik bo jest troche inny niż ja mam ale to moze dlatego ze ten jest z 2014 r bo stary mialem kod 03l129086v120 a nowy ma 03l129086v130 no ale nr czesci katalogowej nie wiem czy dobrze napisałem jest taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob sprawdzić ?? bo jeśli był dobry to sprzedam sam nastawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...