Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OC po sprzedaży autka


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, że trzeba. UNIQA wymaga na pismie zgłoszenie faktu sprzedaży samochodu i kopii umowy kupna-sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że trzeba. UNIQA wymaga na pismie zgłoszenie faktu sprzedaży samochodu i kopii umowy kupna-sprzedaży.

ja nic nie zalatwialem :a4fan: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Ale po 7 miesiącach zaczeli się dopytywac dlaczego nie ubezpieczam auta, powiedziałem że sprzedałem na to baba, że należy to zgłosić na piśmie (mają specjalny druk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba. I to podobnoż z jakiejś ustawy wynika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako sprzedający pojazd jesteś zobowiązany do przekazania kupującemu polisy potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia OC oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w terminie 30 dni od dnia sprzedaży, o tym fakcie wraz z danymi osobowymi nabywcy. Do tego czasu ponosisz wraz z nim odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń. Jednak skutki wyrządzenia szkody po dniu sprzedaży samochodu obciążają wyłącznie nabywcę. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziada, czyli jeszcze tam trzeba warować.

Do tego czasu ponosisz wraz z nim odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń hmmmm....

Czyli jak nie zgłoszę faktu sprzedaży auta do przykłądowo PZU to za rok przyjdzie mi wezwanie do zapłaty OC chociaż nie jestem właścicielem :galy: tego samochodu, został przerejestrowany itd. :053:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego warto powiadomic zakład ubezpieczeniowy o fakcie sprzedaży samochodu, bądź liczyc na to, że nowy właściciel pojazdu wypowie umowę dotychczasowemu ubezpieczycielowi - wtedy możesz liczyc na zwrot składki ubezpieczeniowej liczony od dnia wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziada, czyli jeszcze tam trzeba warować.

Do tego czasu ponosisz wraz z nim odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeń

To jest oczywiście nieprawda , od momentu wyrejstrowania samochodu w wydziale komunikacji ( nawet jak tego niezgłosisz w ubezpieczalni ) nieponosisz żadnych konsekwenji , jeżeli nowonabywca zrobi jakąś szkode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...