Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najzwyklejsze 1,8 T :)


lakaszfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum, auto w moich rękach już prawie rok ale jakoś nie było czasu wstawić fotek, żeby się pochwalić :wink:

Na początek troszkę opisu...

Auto ze stycznia 1999r czyli polift jednak pierwsza rejestracja za granicą marzec 2000r...

Sprowadzony w 2008 do Polski przez jakiegoś łepka jak mniemam bez stałego dochodu... (szybko sprzedany)

Potem auto miało jeszcze trzech właścicieli (wszyscy mieli go po kilka miesięcy i łącznie z pierwszym właścicielem wszyscy z jednej wsi koło Ostrów Mazowieckiej, wszyscy młodzi i pewnie myśleli, że 1.8 to będzie paliło ze 6 litrów benzynki), potem odkupił go chłopak który również był z tych okolic i dobrze znał wszystkich właścicieli a ja dosyć dobrze znałem jego więc nie mam powodów nie wierzyć... Jak się okazało chłopcy po prostu nie wyrabiali na paliwo na wiejskie dyskoteki :)

Otóż mój kumpel (ostatni właściciel) po zakupie założył gaz (za 3500 pełna sekwencja, wtryski magic-jet, cała reszta KME) i do marca 2013 śmigał bezawaryjnie...

Przez tyle lat w Polsce jednak nie udało się uniknąć stłuczek i obcierek :facepalm: Wiejscy chłopcy obili tylne lewe nadkole które zostało pomalowane (całkiem nieźle) i przy tej okazji wymieniono lampy na pseudo-tuningowe (oryginalna potłuczona przy obiciu nadkola o słupek)... zderzaki tył i przód to już standard chyba u nas... Brakuje również dwóch listew drzwiowych dolnych (te po prostu przerdzewiały)... Oraz żona ostatniego właściciela miała małą stłuczkę przodem (malowana maska, nadkole prawe, nowy zderzak, lampy oraz chłodnica)... Wszystko nieźle pomalowane ale gorzej już z poskładaniem tego wszystkiego...(kolega dał elementy do pomalowania ale składał już sam)...

Z ciekawszych rzeczy to jeszcze doklejono "chromowane" ramki szyb z allegro (już zerwane) oraz chromowane klamki drzwi (boję się zerwać żeby lakieru nie uszkodzić)...

Generalnie autko służyło przez ostatnie 3,5 roku na dojazdy do pracy na budowie (i dalej służy tylko i wyłącznie na dojazdy do pracy) więc jest trochę zaniedbane...

Ja ze swojej strony w aucie zrobiłem:

-Klima: nabicie, odgrzybienie, wymiana czujnika ciśnienia klimy...

-regeneracja zacisków hamulcowych tył

-wymiana tarcz, klocków i łożysk tył

-wymiana sterownika ABS (klasyczna usterka)

-wymiana tarcz i klocków przód

-wymiana uszczelki dekla zaworów

-wymiana oleju (castrol) i filtrów

Przydało by się jeszcze pomalować całe auto albo chociaż same zderzaki i porządnie wypolerować resztę oraz porządnie poskładać przód, wymienić lampy na oryginały zdjąć chromy z klamek i dokupić listwy drzwiowe...

Ale to już chyba raczej odległa przyszłość bo dwójka maluszków w domu (3 miesiące i półtora roku) a pensja tylko jedna... Generalnie w aucie postawione na bezawaryjność i bezpieczeństwo a wygląd, no cóż może kiedyś... :decayed:

Przebieg teraz 198 000 KM czy oryginalny??? Ciężko powiedzieć... Wiem, że ostatni właściciel na pewno licznika nie cofał...

Jest jednak jedno ale co do tego licznika... Niby II lift jednak licznik jakby z pierwszego liftu (kontrolki w kółeczkach) i tutaj pytanie do znawców tematu czy jest możliwe aby licznik był jeszcze z I liftu w aucie z II liftu??? Dodam jeszcze, że szyby również mam z 1998r...

Aha a co do felg do oczywiście są oryginalne 16' pięcio-ramienne audi ale na zimę założone okropne 15' Borbreta w okropnym stanie...:)

CAM00107.jpg

CAM00104.jpg

CAM00109.jpg

CAM00111.jpg

CAM00112.jpg

CAM00114.jpg

CAM00118.jpg

CAM00116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki z białym podświetleniem były montowane jakos kolo 2000 . A twoj to 1999 wieć ma czerwone :) tez mam 1999.07 i mam czerwone ;) i zegarek analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam tak samo z licznikiem , 99r jeszcze miał czerwone podświetlenie. Też osobiście bałem się że mam rzeźbę w aucie ale chłopacy z forum mi wyjaśnili wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo ja kupiłem fis z 99 r i ma białe podswietlenie i zegarek cyfrowy.

Ale autko ładne , bezawaryjnosci . Ps. Tylko te lampy tylne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny polift, jak zmienisz tylne światła będzie ładna seria :wink:

Licznikiem się nie przejmuj bo wszystko można dorezać :naughty:

Ja mam ori białe podświetlenie a auto też 99r :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy troszkę się rozjaśniło w sprawie tego licznika... :wink:

Lampy miałem już zakupić od kolegi z forum nawet z listwami w kolorze nadwozia ale nie miałem dostępu do neta przez dwa dni i poszły... :facepalm:

Także jakby ktoś miał lampy z polifta w promocyjnej cenie (oczywiście dla dobra kochanej A4) to proszę o kontakt (najlepiej z listwami lakier LZ5L)...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze potwierdzam obecność takiego licznika w lifcie z końcówki 1999 :)

Historię autka znasz.Masz chociaż świadomość co kupiłeś,to najważniejsze.

Pozbądź się koniecznie tego agro tuningu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna !!! tylko te Lampy wymień na ori i będzie pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...