Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpie, kontrolka trakcji, świece

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

bardzo proszę o pomoc . Otóż od jakiegoś czasu walczę ze swoim b6 z 2003 r. 1.9 TDI (101 km). Problem polega na tym, że początkowo zapaliła się kontrolka trakcji + świece. Samochód stracił moc, zaczęło nim trząść i niestety nie można było kontynuować dalszej jazdy (padał wówczas deszcz). Komputer zdiagnozował zatkany ukł. dolotowy, egr itp. nic więcej nie wskazał. Wszystko zostało rozebrane i przeczyszczone (od zaworu egr, turbiny,wymiana wężyków,filtra paliwa, oleju po czyszczenie intercoolera.). Dodatkowo zalałem pół puszki liqui moly do czyszczeni układu wtryskowego i pompowtrysków. Zrobiłem kolejny krok i dobrałem się do sterownika - okazało się, że obudowa jest pęknięta. Wiem, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być właśnie wilgoć w sterowniku. Obudowa została zespawana, wymieniłem też uszczelkę. Miałem nadzieję, że będzie dobrze.

I tu się myliłem.

Dziś dostałem telefon od żony, że znów to samo. Jedyna zmiana to taka, że pali się tylko trójkąt (kontr. trakc.) i samochód znów ni ejedzie. Brak reakcji na pedał gazu. Macie może jakieś pomysły co dalej? Może potencjometr pedału gazu (wymienić czy przeczyścić?)jeśli przeczyścić to jak sie do tego zabrać?

Proszę o radę, będę wdzięczny za wskazówki.

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

a tak przy okazji, jest ktoś może z Warszawy okolic Wilanowa, Ursynowa z VAG lub innym urządzeniem podobnego typu, i poświęci mi chwilę czasu?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam,

bardzo proszę o pomoc . Otóż od jakiegoś czasu walczę ze swoim b6 z 2003 r. 1.9 TDI (101 km). Problem polega na tym, że początkowo zapaliła się kontrolka trakcji + świece. Samochód stracił moc, zaczęło nim trząść i niestety nie można było kontynuować dalszej jazdy (padał wówczas deszcz). Komputer zdiagnozował zatkany ukł. dolotowy, egr itp. nic więcej nie wskazał. Wszystko zostało rozebrane i przeczyszczone (od zaworu egr, turbiny,wymiana wężyków,filtra paliwa, oleju po czyszczenie intercoolera.). Dodatkowo zalałem pół puszki liqui moly do czyszczeni układu wtryskowego i pompowtrysków. Zrobiłem kolejny krok i dobrałem się do sterownika - okazało się, że obudowa jest pęknięta. Wiem, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być właśnie wilgoć w sterowniku. Obudowa została zespawana, wymieniłem też uszczelkę. Miałem nadzieję, że będzie dobrze.

I tu się myliłem.

Dziś dostałem telefon od żony, że znów to samo. Jedyna zmiana to taka, że pali się tylko trójkąt (kontr. trakc.) i samochód znów ni ejedzie. Brak reakcji na pedał gazu. Macie może jakieś pomysły co dalej? Może potencjometr pedału gazu (wymienić czy przeczyścić?)jeśli przeczyścić to jak sie do tego zabrać?

Proszę o radę, będę wdzięczny za wskazówki.

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

a tak przy okazji, jest ktoś może z Warszawy okolic Wilanowa, Ursynowa z VAG lub innym urządzeniem podobnego typu, i poświęci mi chwilę czasu?

witam,udalo sie zażegnać problem??

Edytowane przez kulisz699

Opublikowano

Napisz jaki dokładnie błąd pokazuje VAG

Opublikowano

Witam,

miałem taki problem zazwyczaj po przejechaniu 2-3 km nie była to reguła ale często się zdarzało. Zaswiecała sie kontrolka trakcji a wciskanie pedału gazu powodowało coraz to mocniejsze szarpanie silnikiem na wolnych obratoach szarpanie było mało odczuwalne ale było. Czasmi przy delikatnej jeżdzie udało się jechać i po około 1-2 km przestawało i mozna było śmigać normalnie. Natomiast zdarzało się że musiałem stanąć pochodziło auto około 3-4 minuty i wszsytko wracało do normy. Pojechalem wiec do mechanika bo co to za przyjemnośc z jazdy tylko ciągłe wnerwianie się. Po podpięciu do kompa okazało się że jest problem z okoablowaniem 3 PD. Jak mi to mechanik wytłumaczył cała wiąska zasilająca PD pływa w oleju i wiadomo temperatura czas powodują uszkodzeni przewodów kostek. Więc zostaiłem auto u mechanika poprawił mi te kostki przy instalacji PD na wszstkich 4 i problem ustał. Zrobiułem już około 5 tys i jest spokój obyło się bez wymiany instalacji PD.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.