Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka akumulatora przy przyśpieszaniu


cysiu100

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, szybkie pytanko na dziś. Podczas jazdy dziś rano do roboty, przy mocniejszym przyspieszaniu zapalała się kontrolka akumulatora a wskaźnik napięcia spadał na 12 V. Po odpuszczeniu gazu po chwili kontrolka gasła a ładowanie wracało. Na postoju pasek się nie ślizga, podczas jazdy też nie wydawał żadnych pisków. Po południu chyba odwiedzę jakiegoś mechanika ale wolał bym wcześniej wiedzieć czego się mam spodziewać i jakich kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki z regulatorem zapewne do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, sprzęgiełko alternatora. Po wymianie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechałem do elektryka oczywiście wszytko było ok. Alternator na stół, wszystko ok. Zaryzykowaliśmy wymianę koła ze sprzęgiełkiem bo trochę szumiało. W drodze powrotnej znów kontrolka. Na drugi dzień z kumplem wymieniliśmy jeszcze regulator. Krótka jazda to samo, trochę jest wytarty wirnik na pierścieniach gdzie chodzą szczotki, więc podpiłowaliśmy delikatnie szczotki żeby lepiej stykały. Krótka jazda dalej to samo. Ja się poddałem, kumpel znów wyciągnął regulator i dalej szlifował szczotki. Po odpaleniu kontrolka świeci się nawet na wolnych obrotach (mała wiązanka poleciała, ja już szykowałem baniak z benzyną i zapałki), po jakimś czasie zgasła i od 2 dni jest ok. Ogólnie wydałem 300 zł, nie wiem do końca co było przyczyną, oby nie powróciło bo mnie krew zaleje. Przy okazji coś nie stykało w postojówce i spaliły się 2 szt. żaróweczek lewej lampy, no ale to chyba już związku z alternatorem nie miało. Po weekendzie jestem głupszy niż przed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...