Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryski z 2.5 TDI AFB do 1.9 TDI AFN


Damian_VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam w swojej audi silnik AFN 110km i od pewnego czasu wtrysk lubi się zawiesić. Mam cały silnik 2.5 TDI na części i teraz pytanie czy te wtryski będą pasować do mojej AFN? Oznaczenie tego silnika to AFB czyli wersja 150 konna. Dodam ze w przyszłości myślę coś dalej działać z AFN-ką jakiś wirus na pewno wskoczy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

216 wtryski sa z 2.5 litrówki więc będa pasować

Jesteś pewny? Cos mi się wydawało że to z 2.5TDI ale tego rzędowego 5 cylindrowego a AFB to V6.

Nie chce sie zpierac tylko uczulam żeby kolegi nie wprowadzic w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam w swojej audi silnik AFN 110km i od pewnego czasu wtrysk lubi się zawiesić. Mam cały silnik 2.5 TDI na części i teraz pytanie czy te wtryski będą pasować do mojej AFN? Oznaczenie tego silnika to AFB czyli wersja 150 konna. Dodam ze w przyszłości myślę coś dalej działać z AFN-ką jakiś wirus na pewno wskoczy itp.

wtryski z afb sa innej konstrukcji jak w afn ,do tego mają inne cisnienia rozpylania. wiec tak czy inaczej nie pasują.

ps jak sie wtrysk zawiesza to znaczy ze coś sie w nim przytarło lub coś sie do niego dostało .trzeba go wyjać ,rozebrać ,wyczyscić złożyć sprawdzić cisnienie rozpylania i czy nie leje. ewentualnie wymiana koncówki na sprawną. ale jak już by były szroty te koncowki wtedy możesz pomysleć czy zakładasz takie same czy wieksze np od AEL-a 0.210mm ( w afn są 0.205mm ) nie wielka róznica w dziurkach ale moc wyczujesz od razu po wymianie.

---------- Post dopisany at 07:25 ---------- Poprzedni post napisany at 07:14 ----------

216 wtryski sa z 2.5 litrówki więc będa pasować

tylko w ahy VW t4 sa 0.216mm ,inne 5 tłokowe np AAT ma dziurki 0.175mm i AEL ma dziurki 0.210mm ,inne nowsze 6 cylindrowe maja inna konstrukcje ,jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozeliwe ze pomylilem oznaczenia silnika ale ja mialem koncówki z 2.5 litrówki i były to 216 wiec jezeli kogos wprowadziłem w blad to nie celowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki a całe wtryski to róznica. a skad wiesz ze były to 216 -stki ? badałeś pod microskopem ,jakie mialy oznaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie badałem :D:D ale za czasów jak mialem passata patrzyłem z jakiego silnika pochodza 216 więc wiem ze 2.5 l maja 216 wsadzone choć nie wiem jakie oznaczenie silnika było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w t4 2.5tdi rzedowe 5cyl mialy 216 silnik ahy. w zadnym innym silniku ich nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wieksze?? wiecej koni i dodatkowy atut żeby dalej modyfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc np wkładam większe wtryski i np. mam 15KM więcej + turbo większe ale czy to wszystko bez zmiany komputera bedzie chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc np wkładam większe wtryski i np. mam 15KM więcej + turbo większe ale czy to wszystko bez zmiany komputera bedzie chodzić?

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-tdi-podniesie-mocy-1-9-vp-pd-koszty-czesci-efekty-218213/index18.html :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc np wkładam większe wtryski i np. mam 15KM więcej + turbo większe ale czy to wszystko bez zmiany komputera bedzie chodzić?

Bez zmiery softu to niema sensu. Może zyska on te 10KM wiecej na zmianie samych wtrysków i turbo ale robiąc program zyska 40KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc np wkładam większe wtryski i np. mam 15KM więcej + turbo większe ale czy to wszystko bez zmiany komputera bedzie chodzić?

Bez zmiery softu to niema sensu. Może zyska on te 10KM wiecej na zmianie samych wtrysków i turbo ale robiąc program zyska 40KM

tylko najpierw trza wtryski suszare i icek zeby program robic pod to

wyciencie kata same + najwiekszy to ten ze dostaniesz za niego $$$ :D:D a tak na poważnie kat blokuje po tylu latach albo zapchany albo wypalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...