Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd a zapłon ADP 1.6


nyper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniałem rozrząd oraz uszczelniacze zaworowe, po wymianie, auto pali ale trzęsie lekko na wolnych obrotach , jestem pewien że ruszyłem zdejmując pasek koło pośrednie do rozdzielacza zapłonu, ustawiłem poźniej na znaki ale to ustawienie jest orientacyjne chyba bo dwa znaki muszą sie zejść na dwóch kołach, a wczesniej nie zaznaczyłem pozycji koła pośredniego.

W takiej sytuacji po złożeniu wszystkiego zacząłem ustawiać zapłon ale bez rezulatów auto tak samo trzęsie na wolnych i przerywa jadąc, nie pali już na benzynie tylko na LPG.

ustawiam zapłon na znakach czyli wszystko jest w GMP wtedy wyjmuje rozdzielacz , poprawiam wypustek pompy na rownolegle do wału lub do okalającej podkłądki bo już nie wiem jak ma być, dalej obudowę ze znakiem rozdzielacza przesuwam do palca i jest tak samo.

co robię źle?

dzieki za każda podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw wal gmp, wtedy palec ma patrzec na kreske na aparacie zapalonowym i sprawdz czy do tego miejsca jest podlaczony 1 cyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną były kable WN i jak by tego było mało przewód od pompy paliwa, te usterki ujawniły się albo ruszyłem przewody.

w każdym razie zapłon się ustawia tak jak kolega wyżej już wspomniał i ma chodzić bez lamp stroboskopów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...