Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie i Obroty


MlodyElk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy posiadam B5 z silnikiem 1.8 na pełnym wtrysku itd to wiadome oraz gaz na sekwencji. I mam taki problem iż dzisiaj sprawdzałem i przy zakręconym zaworze przy butli auto chodzi ciągle na gazie tak jakby był zawór nie szczelny i na okrągło cały czas podawał :kwasny: ( z tym to wiadomo ) ale mam gorszy problem iż przy obrotach od 0 - 2 tys szarpie a po wyżej 2 - 2,5 tys jedzie normalnie. Na początku myślałem, że to filterek gazu bo był średni ale po wymianie na nowy nadal to samo. Co może być tego przyczyną? Pomocy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi przede wszystkim. W ciemno możesz wyczyścić i zaadoptować przepustnicę oraz sprawdzić odmę. Świece kiedy były zmieniane? Może zbyt krótko sprawdzałeś auto na lpg przy zakręconym zaworze i nie zdążył wszystkiego wypalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to wygląda tak iż ona na gazie jedzie i strzela przy obrotach od 1-2 tys a powyżej 2 tys jedzie normalnie co w przeciwieństwie do benzyny jeździ normalnie nie zależnie od obrotów silnika. Na gazie odgłosy silnika dochodzą takie jakby nie chodziła na wszystkich garach a jak przy gazujesz to strzela strzela i po wyżej 2 tys obrotów chodzi normalnie i tak dzieję się tylko na gazie bo na benzynie chodzi normalnie no może czasem postrzela

:cry:

PS. Fakt może to nie ma znaczenia lecz mój brat miał mazdę 323F BG 1.8 DOHC w benzynie to też był moment iż chodziła ona na 3 garach nie pracowała na wszystkich po wymianie świec i przewodów problem zniknął czy sądzicie, że też to samo może być? :eusathink:

Może one dużo nie pomogą ale trochę słychać jak strzela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać to tak jak by nie pracował na jeden cylinder. Ja miałem taki sam objaw po myciu silnika. Pomogło wysuszenie przewodów wysokiego napięcia sprężonym powietrzem i zapuszczenie specyfikiem do elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak uważam, że nie pracuje na wszystkich. Zamówiłem nowe przewody i świece marki NGK bo słyszałem są najlepsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompa.

Ale stawiam, że wymiana kabli i świec może pomóc :)

Radziu właśnie to zrobiłem

:cheesy:

Temat jest już do zamknięcia

:cheesy:

. Zamówiłem przewody i świece marki NGK i po wymianie problem zniknął

:dance:

a po za tym tamte przewody co siedziały to jakaś galaktyka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...