Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerowanie felg


Bartczak

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem o podkladnie epoksydowym, ponoc dobrze kryje wlasnie tez wzery po piaskowaniu. I wlasnie, moze od razu zapodkladowac przed polerka zeby nie zabrudzic powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze w tym temacie bo problem w sumie podobny, tzn. przy polerowaniu aluminium pastą, temat papierów wodnych już przerobiony, powstają czarne mazy na feldze. Pasta ściera, taka PASTA POLERSKA P-1500 DO ALUMINIUM CHROMU 200g (4037003297) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Te czarne ślady to, tak mi się wydaje przynajmniej, spolerowane aluminium, jak w przypadku zabawy z papierami, które "paprało" wode w błoto, teraz przy paście osiada to błoto na filcu.

Najpierw leciałem stożkiem filcowym na wiertarce, wstępnie ogarnąłem jedną felgę, ale stożek "obszedł" tą czarną mazią i kaput, zamiast polerować, rozprowadzało się to czarne coś po feldze:facepalm:

Kolejną felgę robiłem maszyna do polerki, na krążku filcowym i to samo, leciałem na 2-3-4 biegu od 600 do tysiąca coś obrotów, i w momencie gdy krążek złapał przybrudzenie, było po robocie... I teraz meritum, że tak powiem wtf, jak ogarnąć tego fanta, czy na bieżąco czyścić ten filc, ale to 30 sekund polerki, 5 minut czyszczenia, czy jakoś na mokro, poradźcie coś bo ja nie ogarniam co jest grane...

może jakieś specjalne krążki na polerkę są czy coś, ja już nie wiem, z której strony to ugryźć:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerował ktoś felgi po piaskowaniu ? od jakiej gradacji papieru trzeba zacząć ? z poprzednich felg zrywałem tylko lakier i zaczynałem od papieru 800 a kończyłem na 2500. Sugestie mile widziane.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest frotka zrobiona ze szmatek w castorami za ok 30 pln. robi robotę. Polecam pastę autosol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na świeżo po zabawie z papierami, z tym że ja zrywałem starą farbę, środek do usuwania farby, szpachelka, papiery na sucho 60 później 120 i wodnie 400,500,600,800,1200,1500,2000,2500, z sugestii, cierpliwość:decayed: mi zajeło koło 4h na jedną felge i to samych rantów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta frotka jest na maszyne czy do ręcznej zabawy, ja raczej potrzebuje do maszynowego, bo nie wypracuje tej pasty raczej ręcznie, po tej paście

polece tym

51jppSER5ZL._SY300_.jpg

potestowałem na wydechu i przy delikatnym przeleceniu całkiem mi się to podoba :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę podczas polerki można łatwo przypalić,wtedy powstaje ten brud.

Trzeba używać odpowiednich i odpowiednio dobrać obroty.

Szybkie to nie znaczy dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest to przypalone właśnie, bo gdyby to było przypalone to miałbym problem chociażby z usunięciem tego, a to przetre mocniej lub "zbiore" pod odpowiednim katem tarczą i schodzi bez problemów, z tym że usunę w jednym miejscu i robi się obok i to taka robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest efekt polerowania. Szlifujesz pasta aluminium. Kup tą frotke dopoleruj a resztę zmyj woda z płynem i po robocie. Dla mnie filc był za twardy dlatego szukałem czegoś bardziej miękkiego. Jak jutro będę u rodziców to cykne foto jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocykałem foty o co mi chodzi, ale w sumie to na zdjęciach inaczej to wygląda niż na żywo

to tak, dwie ogarnąłem ta po lewo polerka i filc, ta po prawo filc na wiertarce

IMG_20140315_172832_442_zpsd6027882.jpg

tu porównanie z tylko polecianą papierem wodnym bez pasty

IMG_20140315_172901_042_zps886aced7.jpg

i to z czym problem, te rysy nie są pernamentne, po prostu zostawiłem to w takim stanie bo nie chciało mi się dalej wkurzać :decayed:

IMG_20140315_172949_647_zps5f5437fe.jpg

i to jest to "błoto" które pierdzieli cała akcje, co z tym zrobić?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...