Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwint FK - problem z wymianą nakrętek


Misza86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam małe pytanie czy ktoś z was wymieniał nakrętki do regulacji wysokości w gwincie fk, muszę wymienić bo mam uszkodzone, ale żeby nałożyć nową trzeba odkręcić ten kielich trzymający wkład. I teraz pytanie jak to odkręcić żeby nic nie uszkodzić, i czy wkład ma oddzielną swoja obudowę, nic tam nie wycieknie po odkręceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć nakrętkę od regulacji wysokości jak najniżej ,( Najlepiej jak byś miał ściągacze do sprężyn wtedy byś przytrzymał sprężynę , ja robiłem to bez ściągaczy ale wtedy musisz uważać bo ten kielich może wystrzelić przy odkręcaniu ) jak to będziesz miał zrobione normalnie odkręcasz tą śrubę na górze , zdejmujesz to wszystko , tylko pamiętaj o kolejności przy składaniu bo są tam podkładki , gumy , talerzyki . Jak to rozkręcisz na pewno nic nie wycieknie , nic się nie stanie , Nie jestem pewny ale chyba FK nie ma wymiennych wkładów , czyli gwint do regulacji wysokości jest nagwintowany na amortyzatorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to o czym mówisz mam wszystko zdjęte, a fk chyba ma wymienne wkłady, chodzi mi o tą nakrętkę na zdjęciu, muszę ją zdjąć żeby nałożyć nakrętkę do regulacji gwintu bo inaczej nie wejdzie

6e2190df4c30e7b4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj kluczem od szlifierki, alen ie sadze zeby poszlo. proboj opukac MOCNO ta nakretke po bokach na kowadle, potem klucz do rur zaciskasz i odkrecasz. bez specjalistycznego klucza do nakretek(na te dwa bolce) nie podchodz. Grzanie za bardzo nie pomoze, na gorze masz gorny uszczelniacz amorka, wiec przy podgrzaniu moze sie uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz do rur i dobre imadło i ruszysz bez problemu.Pod nakretka na wkładzie masz taką teflonową cienką podkładke,pamietaj zeby wsadzic pozniej bo bedzie sie lała woda do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...