Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w TIPie


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawę ze tam sucho nie będzie ale dzisiaj zdjąłem wąż z przepływki i ta kratka jest cala wilgotna w oliwie, czy to demontowac i czyscić w jakiś sposób ? w tipie widać też nie za sucho.

coś już wróżą te objawy? auto nie wiadomo od jakiego czasu jest na sofcie, widać mało kiedy ktoś zaglądał do silnika tylko jeździł.

DSC_1338.jpg

DSC_1340.jpg

druga sprawa z tipa sciagnąlem ten grzybek to chyba odpowietrzenie odmy jest, wylałem z niego sporo wody no i wytarłem z oleju, tak powinno być ?

z tego

vw-golf-iv-octavia-audi-a3-1-8-t-odma-3046525964.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde turbo odrobine puszcza olej. Widać to w orurowaniu na odcinku od turbiny do przepustnicy. W samym IC także. Wraz z powietrzem jest mgiełka olejowa. Ponieważ dzięki DV powietrze jest przekierowywane do TIPA to w nim też będą ślady oleju.

Jeżeli Twój TIP nie był sciagany od kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy to nazbierało się w nim to co widzisz. Ja w swoim miałem to samo jak rozbierałem wszystko przed montażem TIPa i FMICa. TIPa umyj. Jeżeli chodzi o mycie przeplywki to poczytaj czym można myc ale ja bylbym ostrozny z tym ponieważ latwo ja uszkodzić ...

Grzybek czyli PRV reguluje ciśnienie odpowietrzania skrzyni korbowej. Wytarles go to OK. On ma być szczelny tzn nie może być na jego obudowie pekniec itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajme sie tym na weekendzie i wszystko chce wyczyscic, musze tez zobaczyc bo niby wszystko poskrecane dobrze a juz nie laduje turbo 1 bar tylko 0,9bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...