Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator chłodnicy


jarek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

płyn chłodniczy w silniku nie osiągał temperatury pracy (kanał 51 klimtr-temp. 90 C, kanał 49 max-61) więc wymieniłem termostat.

po wymianie płyn osiąga temperaturę pracy ale teraz po uruchomieniu silnika od razu startuje wentylator wiskotyczny chłodnicy (nawet tak jak dzisiaj przy minus 2 na zewnątrz), czego wcześniej nie było. Na kanale 1 w klimatroniku nie ma żadnych błędów.

Czy ktoś spotkał się z takim działaniem wentylatora i dlaczego wentylator wiskotyczny załączą się od razu?

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być,wiskoza zawsze będzie się obracała A próbowałęś go zatrzymać?(oczywiście nie rękami!)spróbuj go zatrzymać zaraz po odpaleniu silnika czymś drewnianym od góry, nie za łopatki!Jeżeli się zatrzyma to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręką tez da rade ja daje rade jak zimny tylko uwazaj na palce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

płyn chłodniczy w silniku nie osiągał temperatury pracy (kanał 51 klimtr-temp. 90 C, kanał 49 max-61) więc wymieniłem termostat.

po wymianie płyn osiąga temperaturę pracy ale teraz po uruchomieniu silnika od razu startuje wentylator wiskotyczny chłodnicy (nawet tak jak dzisiaj przy minus 2 na zewnątrz), czego wcześniej nie było. Na kanale 1 w klimatroniku nie ma żadnych błędów.

Czy ktoś spotkał się z takim działaniem wentylatora i dlaczego wentylator wiskotyczny załączą się od razu?

Pozdrawiam,

Jarek

Witam też mam taki problem ze wentylator włacza sie przy zapłonie auta czy to jest normalne ?? i mam jeszcze jeden problem nie umie zagrzać auta do 90 stopni a nie mówiąc do 80 nawet po przejechaniu 40 km i nie wiem czy czujnik teperatury jakis czy termostat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...