Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania przy zmianie biegów.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd mam A4 to występują tam czasem takie drgania przy zmianie biegów które opisałbym jako takie szybkie 'trrrrrrrr' - całość nie trwa dłużej niż sekunda. Wygląda to mniej więcej tak, biegi wchodzą normalnie i jak puszczam sprzęgło i przy samym końcu dodaję lekko gazu to wtedy się to pojawia. Czuję je głównie na kierownicy, ale to chyba cała buda drga. W większości przypadków udaje mi się zmieniać biegi tak, że unikam tych drgań, ale co kilka razy się one pojawiają. Czym wyższy bieg tym bardziej zanikają - w zasadzie przy zmianach z 3/4 i 4/5 nie pojawiają się. Czasem też pojawiają się już przy ruszaniu z jedynki.

Ogólnie w tym aucie bardzo ciężko jest jeździć płynnie przy lekkim naciskaniu gazu i wolnej zmianie biegów. Przy dynamicznej jest dużo mniej szarpliwe.

Czy to są objawy zajechanego sprzęgła, czy może dwumasa, a może czegoś innego?

Sprzęgło bierze dość wysoko, ale coś mi się zdaje, że w tych modelach to żadna nowość - mogę się mylić. Nie czuję aby się ślizgało.

Teoretycznie poprzedni właściciel twierdził, że wymieniał kiedyś (czyli w przeciągu 90tys. km to mogło być) i sprzęgło i dwumas... ale wiadomo, że to może być mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...