Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebny dobry tapicer


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Potrzebuje jakiegoś dobrego tapicera, który obszył by mi ekoskórą komplet wypoczynkowy (tj: kanapa do tego dwa fotele)

Jest na forum jakiś tapicer bądź ktoś kto to robił/zlecał taką usługę?

Jakie mogłyby być uśrednione koszta takiej operacji?

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Potrzebuje jakiegoś dobrego tapicera, który obszył by mi ekoskórą komplet wypoczynkowy (tj: kanapa do tego dwa fotele)

Jest na forum jakiś tapicer bądź ktoś kto to robił/zlecał taką usługę?

Jakie mogłyby być uśrednione koszta takiej operacji?

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.

Pierw powiedz jaki jest Twoj stary komplet wypoczynkowy. Czy jest cos wart. Jezeli jest sredniej jakosci, obszycie jest mega nieoplacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam ekoskórę ... Ja osobiście wolałbym już tapicerować w lepszym gatunkowo materiale i przypuszczam, że nie zapłacić dużo więcej.

Ekoskóra nawet najlepszej jakości będzie pękać (materiał również można zniszczyć), co będzie widać po intensywnym użytkowaniu.

Usługi tapicerski (u mojego znajomego z Bydgoszczy), za taki komplet za samą robociznę skasowałbym zapewne 1.200 zł - 1.400 zł (uzależnione od wielkości).

Jeżeli dobrze pamiętam to koszt ekoskóry (lepszej gatunkowo) to koszt 30 zł za metr. Dodatkowo do kosztów tapicerowanie mogą dojść pasy tapicerskie.

Osobiście nie zdecydowałbym się na tapicerowanie kanapy, wolałbym odłożyć kasę i kupić coś nowego (chyba, że komplet, który chcesz tapicerować był bardzo drogi i jest warty

odnowienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie byl drogi, jest bardzo wygodny i stad decyzja o odnowieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie byl drogi, jest bardzo wygodny i stad decyzja o odnowieniu

mi znajomy robił 3+2 i wyszło 1500zł z materiału, tylko miał zabawy bo siedzisko, łokcie i oparcie było z różnych materiałów jednej serii

a i jeszcze miejscami wymienił gąbkę a w innych miejscach dołożył warstwę żeby było bardziej miękko

prawda taka że za tą kasę nic bym nie znalazł, a komplet mega wygodny

również odradzam eko-lether, już lepiej materiał

p.s z resztek materiału i gąbki 1cm ( podkład) uszył mi pokrowce na poduszki do kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu 2013 zaprosiłem do siebie tapicera bo moja kanapa z eko skóry miała dośc . Posiadam ja 6 lat i już raz powłoka byla wymieniana przez producenta w ramach gwarancji . Chłop który przeszedł z miejsca powiedzial że on może mi to zrobić z eko skóry ale nie daje gwarancji ile to znów pohula . Zaproponował za to skóre z tzw .wykrojów .Za usługęz pełną regeneracja wszystkiego co potrzeba dałem 1k. Nigdy więcej eko skóry :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w domu mam krzesła w eko, ale są to tylko siedziska i działają już 3 lata bez zarzutów. Co do kanapy to zdecydowanie odradzam, za dużo wygibasów, załamań, no i są bardziej narażone na użytkowanie przez większą liczbę osób jednocześnie. Eko jest bardziej podatne na pękanie w miejscach zaginania się materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...