Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie odszkodowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

idz do prawnika i dowiedz sie jak to wygląda

Opublikowano
  • Autor
A jak nie wezmie 9 tys to pózniej wyrwie od niego więcej? Watpie .... 5 lat łazenia po sadach , a na koniec okaże się że mechanik nic nie ma , nie pracuje i ściagnięcie kasy jest niemozliwe.

Ja na Twoim miejscu dogadałbym sie z mechanikiem i wziął te 9 koła. Natomiast walczyłbym o jak największą kase z OC samochodu - jakaś czasowa renta za niezdolnośc do pracy , odszkodowanie , zwrot za rehabilitację itp Najlepiej oddaj sprawe prawnikowi .... szybkiego powrotu do zdrowia.

No i z Tobą też się zgodzę... uj wie ile się z tym zejdzie, on płacze że hajsu nie ma (mimo iż jest elektrykiem samochodowym i pracuje w telewizji jako montażysta), auto też pewnie zarejestrowane na babke kolegi... Z tym OC to nie głupi pomysł... ale on taka umowę sporządził, że jak ubezpieczyciel zobaczy to powie: aha, ok, nie zawracam głowy.

Dlatego też jutro będę miał swoją umowę, która potwierdza przekazanie 9 tysięcy, ale nie zwalnia go z odpowiedzialności jeśli będą w późniejszym okresie komplikacje.

Opublikowano
A jak nie wezmie 9 tys to pózniej wyrwie od niego więcej? Watpie .... 5 lat łazenia po sadach , a na koniec okaże się że mechanik nic nie ma , nie pracuje i ściagnięcie kasy jest niemozliwe.

Ja na Twoim miejscu dogadałbym sie z mechanikiem i wziął te 9 koła. Natomiast walczyłbym o jak największą kase z OC samochodu - jakaś czasowa renta za niezdolnośc do pracy , odszkodowanie , zwrot za rehabilitację itp Najlepiej oddaj sprawe prawnikowi .... szybkiego powrotu do zdrowia.

No i z Tobą też się zgodzę... uj wie ile się z tym zejdzie, on płacze że hajsu nie ma (mimo iż jest elektrykiem samochodowym i pracuje w telewizji jako montażysta), auto też pewnie zarejestrowane na babke kolegi... Z tym OC to nie głupi pomysł... ale on taka umowę sporządził, że jak ubezpieczyciel zobaczy to powie: aha, ok, nie zawracam głowy.

Dlatego też jutro będę miał swoją umowę, która potwierdza przekazanie 9 tysięcy, ale nie zwalnia go z odpowiedzialności jeśli będą w późniejszym okresie komplikacje.

Nie wiem skad wy bierzecie takie informacje?? jaka sciagalnosc?? jakie sady?? jeśli juz takie czarno widzenie preferujecie to sądowki z TU to albo ich wogole nie ma bo przed samym wystapieniem daja dobra ugode, a jak nie to procesy to jakies poł do połtora roku.... w mega skomplikowanych tematach, gdzie nie mozna jednoznacznie okreslic odpowiedzialnosci lub zakresu szkody....

Uwielbiam doradców bez obrazy, którzy nie sa w temacie i nawet w internecie nie przeczytali im sie doczytac/doinformowac, a sypią pomyslami z rekawa jak by byli 10 letnimi starymi wyjadaczami lub konczyli habilitacje z prawa cywilnego.

Po pierwsze to spisał bym sobie umowe z firma odszkodowawcza np Moją. Po wysłaniu zgłoszenia do TU otrzymasz pierwsze pieniadze w ciagu 1-2 miesiecy, pozniej po kontynuacji leczenie kolejną kase, tutaj TU nie ma jak sie wywinąć sprawa jest klarowna i co najważniejsze Mechanik chce współpracować, bo przeciez nic mu nie bedzie... Prokuratura nic mu nie zrobi za nieumyslne spowodowanie nawet wiekszego uszczerbku na zdrowiu(odcieta noga- czarny scenariusz) a TY masz dużo do powiedzenia(roszczenia) w kierunku TU za to co ci sie przytrafiło.

Kase mozesz dostac za

- uszczerbek na zdrowiu- za kazdy procent okolo 2 tys zł

- zadośćuczynienie za ból, cierpienia itp

- utracony dochód- nie mogles znalesc pracy w takim stanie- najlepiej sobie zaltwic papier nawet od kolegi ze miales juz nagrana robote za tyle i tyle...

- zwrot kosztow leczenie(leki, prywatne wizyty itp)

- zwrot kosztow dojazdow i zakupionego sprzetu w celu rehabilitacji/dostosowanie domu do twoich warunkow

- uszczerbek psychiczny tutaj bardzo fajnie placa jest to jakies 5-15% liczony jak na zdrowiu.

- nawet zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego abyś mogl pracowac z taka noga jesli bedzie z nia problem.

Ogolnie mam nadzieje ze nie bedziesz musiał korzystac z tych wszystkich punktow i wszystko ze zdrowiem bedzie okej.

Nie ma co czekac i sie namyslac tylko działać.... Spisuj oświadczenie z Mechanikiem i zalatwiaj sprawe z firma odszkodowawcza... bo czym dalej tym gorzej dla ciebie.. jeszcze Mechanior sie rozmysli i sie na ciebie wypnie... albo TU ci podważy temat bo oni lubia wymyślać....

Co do oświadczenia napisz tak aby nie było żadnego punktu zaczepienia/podwazenia twojej osoby np w ktorym miejscu stales i czy to miejsce bylo odpowiednie i wedle regulaminu/przepisow tego warsztatu itp tematy... i DATA 1-3 dni od zdarzenia... bo pożniej bedą nosem krecic ze jakas ustawke zrobiles czy probojesz wyludzic pieniadze...

Pozdrawiam i Życzę zdrowia

Michał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.