Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzanie pompy


konus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: od niedawna dołączyłem do (nie)szczęśliwych posiadaczów 2.5 TDI. Pierwsze obserwacje po kupnie. śladowe ilości piany na pracującym silniku i przy rannym odpalaniu kilkanaście bąbli. Z odpalaniem jeszcze nie ma żadnych problemów więc bez tragedii ale wiem że lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza że nie wiadomo od jak dawna poprzedni właściciel jeździł z takim stanem. Jutro biorę się za robotę bo podejrzewam oring na podgrzewaczu lub podkładki na przelewach.

Moje pytanie to co można zapobiegawczo wymienić przy jednym odpowietrzaniu układu oprócz filtra i podkładek? na pewno nie zapowietrza się przez pompę spiętrzającą bo przy pełnym baku też ciągnie pianę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przelewy,podkładki i filtr wymień.Możliwe że zaworek na filtrze przepuszcza delikatnie (na odpalonym silniku)poruszaj nim na boku jak syczy do wymiany jak zrobisz wszystko i odpowietrzysz układ, możliwe że zakończyłeś poszukiwania:wink:

Powiem tak u mnie pompkę słychać mimo pełnego baku i akurat to ona była winna(ale to mój przypadek)

---------- Post dopisany 24-03-2014 at 12:53 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2014 at 16:57 ----------

Jak tam prace z lewym powietrzem w układzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...