Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Już działa ,jednak musiałem włączyć wcześniej security access i dopiero później kodowanie w 17 byte'ie :) Warto zrobić moda ,kierownica i silnik kompletnie inaczej pracują !

:)

Na 3G bedzie takie samo kodowanie ??

Opublikowano

czy komus udalo sie zakodowac na concercie

Opublikowano
  • Autor
Już działa ,jednak musiałem włączyć wcześniej security access i dopiero później kodowanie w 17 byte'ie :) Warto zrobić moda ,kierownica i silnik kompletnie inaczej pracują !

:)

Na 3G bedzie takie samo kodowanie ??

tak

Róznica między 2G a 3G jest w odblokowaniu Ukrytego Menu

Dla 3G :

AkttywacjaHidden Menue dla MMI 3G Funktion Charisma

(Charisma jest nam potrzebna do kodowania Audi Drive Select)

Moduł STG 5F (Infotainment)

STG Anpassung -> Funktion 10

Kanał 06 z 0 zmieniamy na 1 .

Opublikowano
czy komus udalo sie zakodowac na concercie

kodowanie jest to samo tylko wybiersz opcje w RADIO 56

Opublikowano

WRC u mnie w concercie włączenie ADS nie wrzuca opcji w car menu :/ nie wiem czy nie ma to związku z wersja software 150 w moim radiu. Kodowanie radio przyjmuje ale pozycji do menu nie wrzuca :/

Opublikowano

Dla sprawdzenia .................. u mnie jest inne kodowanie :wink:

BYTE 8 bit 0 zmiana 0 na 1 ( skrzynia automatyczna) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 1 zmiana 0 na 1 (servotronic) * jesli nie posidamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 2 zmiana 0 na 1 ( silnik)

BYTE 8 bit 3 zmiana 0 na 1 ( zawieszenie ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 5 zmiana 0 na 1 ( Sportowy dyferencjał QUATTRO) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

Przy MMI 3G w ZIELONYM MENU CAR ---> CARDEVICELIST ---> odznaczamy Charisma :

Screen_21_090626_0038_0019.png

Pozniej przechodzimy do CARMENUOPERATION ---> zaznaczamy wartosc 5

Screen_28_090626_0040_0021.png

Na koniec RESTART MMI :wink:

IMG_0317.JPG

Jedyny bład w konmpie to brak przyciskow jak ktos sobie nie załozy :wink:

Jeszcze małe info na koniec dla tych co nie mają servotronica .

W ustawieniach na MMI w opcji CAR ZAWSZE bedzie wracać AUTO !!!

Opublikowano
czy komus udalo sie zakodowac na concercie

kodowanie jest to samo tylko wybiersz opcje w RADIO 56

a jakie kodowanie dokladnie

Opublikowano
czy komus udalo sie zakodowac na concercie

kodowanie jest to samo tylko wybiersz opcje w RADIO 56

a jakie kodowanie dokladnie

podepnij kompa i sprawdz podpowiedzi na VCDS w RADIO 56

Opublikowano

Wrc sprawdzales na aucie czy tylko teoretycznie vcds? Bo juz testowalem różne kodowania i opcji nie mogę włączyć.

Opublikowano

Ja to robiłem gdzies 3 lata temu , u mnie brak m.in. servotronica i ten MOD poprostu nie działa :wink:

Jedynie majacych ten układ wspomagania ( servotronic) moga odczuć lepszą prace układu kierowniczego oraz moze szybsza reakcje silnika na pedał gazu .

Kodowanie testowałem m.in na VCDS , VAG CAN .

Opublikowano

WRC no ja próbowałem na różne sposoby, kabel nie ma tu znaczenia jeśli kodowania przyjmuje i trzyma bity. Np. w przypadku ambientowego, jeśli taką opcję dodam do car menu, to jeśli w BSG nie aktywuje możliwości regulacji, to opcja jest ale nie można w nią wejść (jest szara). W przypadku ADS jeśli ją aktywuję w menu nie pojawia się nic :/

Opublikowano

Oprocz kodowania w MCE 09 musimy to tez zrobić w RADIO 56 .

Najlepiej zczytac kodowanie kto ma CONCERTA i posiada ADS

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:59 ----------

Juz znalazłem w googlach :decayed: w CONCERCIE brak wyswietlania na ekranie regulacja tylko poprzez przyciski .

Opublikowano

Wrc ja robię kodowanie w BSG :) już testowałem chyba wszystkie możliwości :)

Natomiast w concercie kodowanie polega na wrzuceniu adaptacji opcji do CAR menu. Bo w długim kodowaniu nie widziałem możliwości, żeby można było włączyć.

---------- Post dopisany at 09:11 ---------- Poprzedni post napisany at 09:10 ----------

No widzisz, co ciekawe możesz zakodować taką opcję, ale i tak nic nie zrobisz :D

BTW to gdzie w concercie umieszczone są guziki :P ?

---------- Post dopisany at 09:13 ---------- Poprzedni post napisany at 09:11 ----------

A już mam :)

34E3D7AB5A4AD627706874933C81.jpg

Opublikowano
Trzeba dołózyć zawór N119 i podłaczyc 2 piny do modułu

Ten zawór to przekładnik momentu obrotowego 8E1 998 317 A" ? W ASO 1,2 tyś kosztuje, a na alledrogo nie ma. :kwasny:

Mam zwykłą przekładnię i chętnie bym zrobił moda. Zwykła przekłądnia to jakaś porażka. Pracuje tak "lekko" jak w Polonezie:grin:

Opublikowano

Kupujesz cały kompletny magiel , przekladasz ,ciagniesz dwa przewody do MCE 09 ( kodowanie) i tyle :wink:

MAGLOWNICA AUDI A4 A5 3.0 TDI 10r 8T1422066B (4110159540) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Opublikowano

Na to nie wpadłem :facepalm: Proste rozwiązania są najlepsze :grin:

Opublikowano

W sumie jak na magle to ten nie jest taki drogi...

Opublikowano
W sumie jak na magle to ten nie jest taki drogi...

To tylko szybki przykład :wink: ceny sa rozne od 300-800 PLN

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.