Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Concert brak głosu i samoczynne wyciszanie


kielbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie spotkał się ktoś z czymś takim? Mianowicie, niezależnie czy autko jest odpalone czy nie radio po jakimś czasie przestaje grać, samo radio działa bo mogę nim sterować, ładnie podświetla itp natomiast brak jest dźwięku w głośnikach po jakiś paru sekundach dźwięk wraca ale nie momentalnie tylko tak jakbym podkręcał potencjometr czy najpierw cicho i stopniowo wraca do poprzedniej siły dźwięku. Myślałem że to wzmacniacz bo tył jest aktywny (zwykłe nagłośnienie ze wzmacniaczem harmana subem w nadkolu) ale przełączyłem na sam przód i taka sama sytuacja. Podejrzewam radio, może ktoś się z czym takim spotkał? Jakiś rady, aha jak ma być powpinany w kostkę sam przód czyli 4 w drzwiach przednich oraz centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamane kable w przelotce przednich drzwi.

Tylko sam musisz poszukać po której stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamane kable w przelotce przednich drzwi.

Tylko sam musisz poszukać po której stronie.

I to by się zgadzało, dzisiaj odpiąłem kostkę z przednimi głośnikami i nie było problemów o których mowa w wątku, mam nadzieje że to nie przypadek, sprawdzę jutro i będę wiedział. Generalnie z przednich głośników to działał tylko centralny ale co jakiś czas słyszałem małe trzaski dochodząc z przednich prawych drzwi, myślę że gdzie tam leży problem, panowie jak powinny być wpięte głośniki przednie w kostkę? Czy powinny iść osobne kable do gwizdków oraz tych dużych na dole drzwi, czy już w samym boczku pod tapicerką są gdzieś dodatkowo rozszyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przelotkę idą tylko dwa przewody. Rozdział jest w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przelotkę idą tylko dwa przewody. Rozdział jest w drzwiach.

Po zdjęciu tapicerki jest dostęp do kabli głośnikowych? czy trzeba jeszcze coś demontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytasz się o modyfikację nagłośnienia, czy naprawę usterki?

Usterkę zlokalizujesz zdejmując gumę pomiędzy drzwiami a słupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytasz się o modyfikację nagłośnienia, czy naprawę usterki?

Usterkę zlokalizujesz zdejmując gumę pomiędzy drzwiami a słupkiem.

Więc tak, na pewno problemem z wyłączaniem się całego audio leży w kostce bądz przewodach od nagłośnieniach w przednich drzwiach - tak mi się wydaje, po odpięciu kostki z głośnikami przednimi wszystko działa pięknie. W celu diagnozy podłączyłem kostkę z głośnikami przednimi a odłączyłem tą odpowiedzialną za wzmacniacz czyli tył wyłączyłem. Z przednich głośników działa tylko centralny, zdjąłem tę gumę zarówno z prawej jak i z lewej strony między słupkiem a drzwiami i zacząłem ruszać przewodami - nic się nie działo, ani głośniki w drzwiach prawych ani w lewych się nie odezwały. Dlatego muszę zdjąć tapicerkę drzwi i zobaczyć co się dzieje w środku, czy po zdjęciu tej tapicerki mam już dostęp do przewodów głośnikowych oraz miejsca w których się dzielą na gwizdki i duży głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po zdjęciu tapicerki masz dostęp do kostek i możesz sprawdzić przejście pomiędzy głośnikami a kostką w radiu.

Centralny jest gdzieś podpięty pod przewody w wiązce pod deską (nie bezpośrednio przy kostce radia).

Z twojego opisu wygląda na to że gdzieś zwierają się kable i radio włącza zabezpieczenie końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był głośnik w prawych drzwiach - średniotonowy, robił zwarcie. Po wymianie na nowy (allegro) problem już nie występuje. Temat do zamknięcia, spinki do drzwi po stronie niemieckiej 0,50 eurocentów, dostępne od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...