Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie kupić mały, dotykowy przycisk?


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

DragonGTI tak wygląda sam przycisk z LEDem niebieskim podłączony pod baterię 12V.

DSC_0814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda :) ciekawe czy można go prysnąć np na czarny kolor? oczywiście pomijając podświetlany pierścień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś go zmatowić, zakleić ładnie ten ring gdzie jest LED i pomalować w czarny mat :]

lub daj wcześniej znać, jak będe zamawiał to weznę Ci taki model :

czarny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronik ze mnie żaden ale nadal nie wiem po co stosować ten przekaźnik? Nie mam na niego miejsca, dlatego chce właśnie jak najmniejszy przycisk, a Wy piszecie o dodatkowym przekaźniku, na którego nie mam miejsca, a nie będę ciągnął kabli przez pół auta od glupiego przełącznika do przekaźnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronik ze mnie żaden ale nadal nie wiem po co stosować ten przekaźnik? Nie mam na niego miejsca, dlatego chce właśnie jak najmniejszy przycisk, a Wy piszecie o dodatkowym przekaźniku, na którego nie mam miejsca, a nie będę ciągnął kabli przez pół auta od glupiego przełącznika do przekaźnika...

Po to żeby Ci przeniósł zadaną moc- dużo większą, którą wyłącznik nie jest w stanie przenieść...

Przekaźnik jest konieczny jeśli chcesz obsługiwać mocniejsze urządzenia.

Sam przełącznik to możesz zastosować ale do LEDów na 12V... Ledy mają kilka WAT... i to też jest ograniczone przez sam wyłącznik..

Nie trzeba Ci pół auta, przekaźnik nie jest duży ma kilka cm może z 5cm (zależy jaki) i byle gdzie go upchasz w luźniejsze miejsce a kabelkami sobie podejdziesz pod wyłącznik a w drugą stronę np na Cb radio...

Jak chcesz to zastosuj sam przełącznik, ale jak się zacznie coś tlić to będzie za późno... albo uwali Ci się przełącznik po jakimś czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej zasadzie działa rozdzielacz gniazda zapalniczki? Na razie do niego mam podłączone 3 rzeczy - radio CB, kamerke oraz na trasach lodówkę turystyczną i wszystko uciąga bez żadnego problemu. Chce po prostu podłączyć ten rozdzielacz na stałe, żeby dodatkowe gniazdo zapalniczki mieć właśnie na zapalniczke, a rodzielka podłączona bezpośrednio do + i - po zapłonie i tyle... W aktualnym rozdzielaczu zmieniłem jedynie komplet kabli, oryginalne się paliły przy pełnej mocy lodówki, CB i kamerki, dlatego zastosowałem grube, w oplocie i problemu ani z grzaniem, ani z przepalaniem nie było. Nie podobają mi się po prostu wystające kable i chce je puścić pod tapicerką i to wszystko. Przełącznik potrzebny jest właśnie do włączenia i wyłączenia tej rozdzielki, bo nie chce, żeby na stałe chodziła, nawet w przypadku plusa po stacyjce.

Osobne pytanie - gdybym z tylu zamontował oryginalne gniazdo zapalniczki, pociągając zasilenie od tego z przodu, to czy wtedy na nim może być opciążenie np. samej lodówki podczas pełnej pracy? Wg. mnie tak, ważne żeby nie przekroczyć amperażu, bo wywali bezpiecznik, ale wolę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej zasadzie działa rozdzielacz gniazda zapalniczki? Na razie do niego mam podłączone 3 rzeczy - radio CB, kamerke oraz na trasach lodówkę turystyczną i wszystko uciąga bez żadnego problemu. Chce po prostu podłączyć ten rozdzielacz na stałe, żeby dodatkowe gniazdo zapalniczki mieć właśnie na zapalniczke, a rodzielka podłączona bezpośrednio do + i - po zapłonie i tyle... W aktualnym rozdzielaczu zmieniłem jedynie komplet kabli, oryginalne się paliły przy pełnej mocy lodówki, CB i kamerki, dlatego zastosowałem grube, w oplocie i problemu ani z grzaniem, ani z przepalaniem nie było. Nie podobają mi się po prostu wystające kable i chce je puścić pod tapicerką i to wszystko. Przełącznik potrzebny jest właśnie do włączenia i wyłączenia tej rozdzielki, bo nie chce, żeby na stałe chodziła, nawet w przypadku plusa po stacyjce.

Osobne pytanie - gdybym z tylu zamontował oryginalne gniazdo zapalniczki, pociągając zasilenie od tego z przodu, to czy wtedy na nim może być opciążenie np. samej lodówki podczas pełnej pracy? Wg. mnie tak, ważne żeby nie przekroczyć amperażu, bo wywali bezpiecznik, ale wolę się upewnić :)

Rozdzielacz to co innego niż włącznik dotykowy o którym od początku mówisz, rozdzielacz uciągnie bo ma większa moc niż wyłącznik chociaż i tak się grzeje jak zauważyłeś, co nie zmienia faktu że aby włączać tą rozdzielkę tym dotykowym wyłącznikiem musisz i tak zastosować przekaźnik ponieważ wyłącznik jest za słaby żeby przenieść przez siebie ten prąd :)

Gniazdo zapalniczki myślisz że na czym idzie? też na przekaźniku....

Możesz się podłączyć do przedniej zapalniczki, ale pamiętaj o grubszych kablach bo odcinek jest dłuższy co za tym idzie opór się zwiększa.

Po drodze możesz rzucić bezpiecznik 10 A .

Wszystko zależy ile ta lodówka pobiera prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zatem pozostaje tylko przekaźnik? Ten, który pokazany był w poście kosztowął 80 zł. Nic tańszego nie da rady zalatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zatem pozostaje tylko przekaźnik? Ten, który pokazany był w poście kosztowął 80 zł. Nic tańszego nie da rady zalatwić?

Albo zastosujesz dotykowy o słabej mocy + przekaźnik

Albo zastosujesz zwykły wyłącznik wł/wył. np taki wciskany

R13-541BL-01-BR-L1 SCI - Przełącznik: przyciskany | TME - Części elektroniczne

On Ci spokojnie wystarczy bez przekaźnika, podświetlany LeDem 12 V ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie zastanawia, dlaczego kurcze dotykowy pozwoli tylko na małe natężenie prądu, natomiast w przypadku takiego tradycyjnego, natężenie może być znacznie większe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładaj przekaznik do wybranego włącznika i będziesz sterował prądami jakimi chcesz ...Chyba że jest to duży problem podłączyć przekaznik z 4 = rema przewodami ... ( bo one gryzą mają zębiska i kable ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...