Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problemy z turbiną-pomóżcie


Kojot86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

A4 3.0 tdi zakupiłem parę dni temu.Poprzedni właściciel podobno dbał,samochód przed kupnem przeszedł serwis w vw chyliński na tarchominie.

Po kupnie zmieniłem wszystkie swiece (beru) . Zwracam się do Was z następującym problemem: Coś dzieje się z turbiną a mianowicie raz działa,raz nie -po podłączeniu pod kompa wyskoczyły następujące kody błędów

:Kod błędu

05495 Prawy zawór solenoidu podstawy silnika (n145);obwód otwarty

05662 Pre-heating plug-cylinder 5(Q15):open circuit

i teraz te błędy chyba mające wpływ na raz działającą turbinę a po zgaszeniu i opaleniu np nie i odwrotnie....

13128 Obwód kontrolny dla 8 kontrolera dla turbosprężarki doladowujacej 1(J724):usterka elektryczna

00565 Doładowanie ciśnienia:Zakres regulacji nie osiągniety

i to jest raport diagnostyczny ,,Autoboss v30''

Czy jest ktoś kto jest w stanie mi doradzic co to może być??? Ewentualnie polecić jakichś naprawdę speców z Warszawy? Pewnie jest to jakaś pierdoła a zabiera mi frajdę z zakupu nowego samochodu...

Pozdrawiam i Proszę o jakies wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jakis info pod kątem tego silnika to ratuje cie tylko forum A6 tutaj bieda głownie dlatego, że mało uzytkwników z tym motorem, wiekszość jeździ budżetówka 2.0 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

A4 3.0 tdi zakupiłem parę dni temu.Poprzedni właściciel podobno dbał,samochód przed kupnem przeszedł serwis w vw chyliński na tarchominie.

Po kupnie zmieniłem wszystkie swiece (beru) . Zwracam się do Was z następującym problemem: Coś dzieje się z turbiną a mianowicie raz działa,raz nie -po podłączeniu pod kompa wyskoczyły następujące kody błędów

:Kod błędu

05495 Prawy zawór solenoidu podstawy silnika (n145);obwód otwarty

05662 Pre-heating plug-cylinder 5(Q15):open circuit

i teraz te błędy chyba mające wpływ na raz działającą turbinę a po zgaszeniu i opaleniu np nie i odwrotnie....

13128 Obwód kontrolny dla 8 kontrolera dla turbosprężarki doladowujacej 1(J724):usterka elektryczna

00565 Doładowanie ciśnienia:Zakres regulacji nie osiągniety

i to jest raport diagnostyczny ,,Autoboss v30''

Czy jest ktoś kto jest w stanie mi doradzic co to może być??? Ewentualnie polecić jakichś naprawdę speców z Warszawy? Pewnie jest to jakaś pierdoła a zabiera mi frajdę z zakupu nowego samochodu...

Pozdrawiam i Proszę o jakies wskazówki .

Witaj, najpierw wyjaśnienie błędów:

05495 Prawy zawór solenoidu podstawy silnika (n145);obwód otwarty - to błąd poduszki silnika/ prawdopodobnie była zmieniana na taką bez czujnika stąd ten błąd bo komp jej nie widzi ( fabryczne miały wbudowany czujnik który informował kierowce o jej zużyciu, ktoś być może nie wpiął kostki albo włożył poduszkę bez czujnika)

05662 Pre-heating plug-cylinder 5(Q15):open circuit - prawdopodobnie świeca żarowa na 5 cylindrze(otwarty obwód) być może jest odłączona całkiem lub upalona.

13128 Obwód kontrolny dla 8 kontrolera dla turbosprężarki doladowujacej 1(J724):usterka elektryczna - trzeba przeprowadzić adaptacje turbiny a jeśli to nie zda egzaminu to może być to nawet sterownik turbiny...

odsyłam tutaj:

:: Zobacz temat - Control Circuit for Controller for Turbocharger 1 (J724)

- Audi A4 3.0 TDI 2005r. nastawy podstawowe turbiny • .: AUDI KLUB POLSKA :. •

A6C6 Błąd 013128 - Turbina ? : C6 (2004-2011)

00565 Doładowanie ciśnienia:Zakres regulacji nie osiągniety - to chyba sam wiesz o co chodzi.. błąd wynika od poprzedniego, skoro turbina nie ładuje to nie osiąga zadanego ciśnienia i stąd błąd.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...