Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o ocenę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Bardzo proszę o ocenę logów. Zaznaczam, że robiłem to pierwszy raz, jeśli jest coś nie tak, proszę o wyrozumiałość ;)

Przebieg samochodu to 160tys.

W aucie zauważyłem duże drgania silnika, odczuwalne w kabinie i głośna praca silnika.

Log (0 - 023,014)

Log (1 - 000)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 007)

Log (6 - 013)

Log (7 - 018,014)

Logi dynamiczne:

Log (0 - 004)

Log (1 - 008)

Log (2 - 001)

Log (3 - 000,000)

Log (4 - 003)

Log (5 - 011)

Log (6 - 010)

Z góry dziękuję !

Pozdrawiam

Opublikowano

Witaj

Robiony rozrząd?

Do sprawdzenia poprawność ustawienia rozrządu.

Do poprawy kąt synchronizacji.

Po tych zabiegach jeszcze raz stat.004 oraz 003 w trybie BS.

Pzdr.

Opublikowano
Tak. Wymieniany był rozrząd.

]

Do natychmiastowej poprawy...jest tragicznie

Eeeeeeh kolejna ofiara Pana mechanika:facepalm:

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosba-analize-logow-1-9-avf-323705/ u Ciebie jest trochę lepiej...

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź.

Przed zmianą rozrządu było to samo (głośna praca i drgania).

Teraz zauważyłem że największe drgania odczuwane są przy ok 1200 obr/min (na postoju), podczas jazdy drgania ustają ale silnik nadal głośno pracuje.

W tamtym roku wymieniane były poduszki pod silnikiem (teraz pod skrzynią), regeneracja maglownicy i zawieszenie. Od tego czasu pojawiły się w/w "dolegliwości" plus kierownica ciężej pracuje. "Mechanik" stwierdził, że tak ma być. Jak dłużej pojeżdżę to to wszystko ustanie.

Czy pozostałe parametry są ok?

Z góry dziękuję za pomoc.

Opublikowano
"Mechanik" stwierdził, że tak ma być.
bzdura
Jak dłużej pojeżdżę to to wszystko ustanie.
bzdura
W tamtym roku wymieniane były poduszki pod silnikiem (teraz pod skrzynią)
jeżeli doradził Ci to ten sam mechanik to.....

W tym przypadku wymiana czegokolwiek jest bezsensowna(zawieszenie silnika)

Wniosek...jedż do porządnego mechanika który wie gdzie wsadzić ręce.

Powodzenia...

Opublikowano
  • Autor

Okazało się jeszcze, że poprzedni "mechanik" odciął wtyczkę i założył poduszkę bez czujnika.

Czy ma to jakiś wpływ na moje usterki?

Czy komputer może odbierać jakieś nieprawidłowe informacje i przez to są drgania silnika?

Czy skoro jest założona poduszka bez czujnika, może to oznaczać, że został źle dobrany jej typ?

Myślę cały czas o tych poduszkach, ponieważ jak pisałem wyżej po tych "naprawach" (maglownica, poduszki) w aucie zrobiło się głośno i drgania w całej kabinie.

Jutro będzie poprawka rozrządu to wrzucę ponownie logi.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Opublikowano
Czy skoro jest założona poduszka bez czujnika, może to oznaczać, że został źle dobrany jej typ?

Tak...tanie podróby są twarde-nie tłumią drgań.

Opublikowano
Czy skoro jest założona poduszka bez czujnika, może to oznaczać, że został źle dobrany jej typ?

Tak...tanie podróby są twarde-nie tłumią drgań.

Dokładnie, przerabiałem ten problem u siebie.. założyłem poduszkę z firmy LAMFORDER też bez czujnika i mam spokój już ponad rok czasu...

Opublikowano
  • Autor
Witaj

Robiony rozrząd?

Do sprawdzenia poprawność ustawienia rozrządu.

Do poprawy kąt synchronizacji.

Po tych zabiegach jeszcze raz stat.004 oraz 003 w trybie BS.

Pzdr.

Proszę o ponowną analizę w/w grup po ustawieniu kąta synchronizacji:

Log (0 - 003)

Log (1 - 004)

BS

Log (0 - 003)

Log (1 - 004)

Zauważyłem, że przy logowaniu grupy 003 w trybie BS, jak EGR jest włączony to drgania są mniejsze i praca silnika jest cichsza.

Opublikowano

Kąt synchro bardzo dobrze.

Czyściłeś zawór EGR??

Opublikowano
Zauważyłem, że przy logowaniu grupy 003 w trybie BS, jak EGR jest włączony to drgania są mniejsze i praca silnika jest cichsza.

wyczyść ladnie EGR,a jak masz zacięcie to również kolektor dolotowy:wink:

Synchro OK.

Opublikowano
  • Autor

EGR wyczyszczony (sporo było syfu). W aucie z w/w rzeczy nic się nie poprawiło... Przy otwartej masce pojawił się dodatkowo taki głuchy odgłos, w momencie delikatnego przesunięcia przepustnicy przy EGR on znika...

Logi grupy 3 po czyszczeniu EGR.

003 BS

Co jeszcze można spróbować zrobić? Rozumiem, że pozostałe parametry logów są ok? Czy jest konieczność zrobienia ich jeszcze raz?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.