Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zakup auta a nieopłacona II rata OC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Spotkała mnie dziwna sytuacja. Kupiłem żonie auto. OC niby opłacone do września. Poszedłem dzisiaj przepisać na siebie ale okazało się, że nie została opłacona 2 rata. Poprzedni właściciel płacił dużo za ubezpieczenie więc wyszłoby, że muszę zapłacić więcej niż nowa polisa w mojej ubezpieczalni gdzie mam inne auta. Ogółem termin minął pod koniec lutego a auto kupiłem 1 kwietnia. Pani w ubezpieczalni powiedziała, że po wypowiedzeniu polisy przyjdzie mi zapłacić tylko za okres od 1 kwietnia do 15 kwietnia a poprzedni właściciel będzie musiał uregulować niezapłaconą składkę aż do momentu sprzedaży auta.... Kobitka w ubezpieczalni mało ogarnięta więc pytam was czy ma ktoś wiedzę/doświadczenie jak to wygląda rzeczywiście.

Opublikowano

Też miałem taką sytuacje tylko u mnie to była kwestia 5 dni i musiałem zapłacić za te 5 dni. A za reszte okresu gdy nie bylo oc ścigali poprzedniego właściciela. Koleś póżniej mi napisał ze zapomniał ze 2 ratę trzeba zapłacić i o świstku na tą ratę.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Opublikowano
  • Autor

Nie rozumiem takich sprzedających. Dla mnie opłacone OC nie jest jakimś wyznacznikiem zakupu auta. Powiedziałby od razu to nie musiałbym płacić podwójnie. Zakupiłem nowe OC i teraz przyjdzie mi do zapłaty za dwa tygodnie... Już pal licho, że zapłacić tylko żeby jakiegoś problemu nie robili...

Opublikowano

No niestety tacy są ludzie. A problemów żadnych z tego tytułu robić nie będą. Zapłacisz starej ubezpieczalni i problem z głowy.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Pani w ubezpieczalni miała rację.

Wg nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach klient po nabyciu auta, może zrezygnować z polisy OC zbywcy w każdym momencie trwania ubezpieczenia.

Najlepszym rozwiązaniem po zakupie jest po prostu zadzwonić do ubezpieczyciela i dowiedzieć się na ile rat była rozłożona składa i ile jest opłaconych.

To dużo nie kosztuje a potem nie ma problemu. Należy pamiętać jeszcze, że na potwierdzeniu OC (małym świstku) zawsze będzie napisany roczny okres ubezpieczenia a z tego nie wynika na ile rat składka została rozłożona.

W razie problemów z ubezpieczeniem lub kalkulacją składki chętnie służę pomocą.

Opublikowano
Nie rozumiem takich sprzedających. Dla mnie opłacone OC nie jest jakimś wyznacznikiem zakupu auta. Powiedziałby od razu to nie musiałbym płacić podwójnie. Zakupiłem nowe OC i teraz przyjdzie mi do zapłaty za dwa tygodnie... Już pal licho, że zapłacić tylko żeby jakiegoś problemu nie robili...

A nóż parę złoty jeszcze zyska w takiej sytuacji.

Ale warto tych spraw pilnować. Z doświadczenia zawodowego sporo różnych nieprzyjemnych sytuacji słyszałem o niezapłaconej racie OC i trwania w przekonaniu, że jeśli nie ma kar za to, że nie powiadomi się TU o zmianie właściciela auta. Wszystko jest ok do momenty jakiegoś zdarzenia. Wtedy się zaczynają schody i pomstowanie na TU.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.