Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie i skąd kołpaki 15 cali


ghoscik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym się zapytać czy ktoś mógłby mi polecić jakieś porządne kołpaki 15"? Na allegro jest spory wybór ale wszystkie te uniwersalne wyglądają nieco tandetnie a cena dochodzi nawet do 100zł. Nie chciałbym kupić a potem zwracać bo się okaże totalnym tandeciakiem. Póki co to udało mi się znaleźć coś w ofercie firmy Bottari - nie wiem czy znana ale widziałem kilka opinii i chwalą jakość oraz kołpaki firmy Michelin... może bez rewelacji ale ciężko znaleźć coś sensownego dla 15". Wchodzą w grę tylko nowe. Na allegro jest sporo oryginalnych ale 99% nosi widoczne ślady użytkowania... ewentualnie skąd można kupić nowe? Jakiś serwis autoryzowany?

Dziękuję i pozdrawiam.

P.S.: wymiana na alufelgi nie wchodzi w grę. Zbyt duże koszta nawet jeśli miałoby wyglądać x razy lepiej...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na allegro udało mi się coś znaleźć... Kołpaki AUDI 15" ORYGINALNE (4151919320) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. na zdjęciach wyglądają na całkiem całkiem tyle, że chromy są albo porysowane albo czymś zaszły... To w ogóle da radę doprowadzić do wyglądu jeszcze? No i cena odziwo chyba za niska bo tak po zatym prezentują się ok. Pisałem do aso w krakowie i prosili mnie o podanie numeru nadwozia - to normalne gdy się pyta o jakieś części;o? Do tej pory już nic nie odpisali bo pisałem koło 18 a o tej kończyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem bo nigdy nie gadałem z nikim z aso - nie było potrzeby do tej pory. a czy się da doprowadzić ten chrom to nie wiem musiał by ci podesłać zbliżeniowe zdjęcia tego chromu to wtedy dopiero idzie zobaczyć co to jest czy to popękane czy porysowane czy jakiś nalot. ja miałem u siebie nalot takie czarne kropki i polerowałem pastą tempo i jak nowe. te chromy są być może demontowane trzeba było by zobaczyć 2 stronę czy są zatrzaski, zawsze można pomalować czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w piwnicy ori kolpaki15", zostały mi po b4 jak sie wstrzymasz to mogę Ci je sprzedać, bo dopiero za tydzień bd w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Someonik - sprzedawca napisał, że są to pozostałości po soli i nie da się tego wyczyścić. Kołpaki są w dobrym stanie bez rys itp. no ale tej soli to faktycznie chyba nie da rady usunąć...

@C4_KAWON - a mógłbym Cię prosić o szybkie foto jak one wyglądają? Wybacz ale niestety nie mam zbyt dużej znajomości jeśli chodzi o auta no ale od czego jest forum:) dlatego tutaj piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zastanow sie dobrze, bo ori alu mozna znalesc juz za 400zl w dosc ladnym stanie

drogi komplet kol zwroci Ci sie bardzo szybko, bo przeciez i tak musisz zmieniac opony, a to tez jakos negatywnie wplywa na felge czy opone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku nie wpływa źle na felgę bo mam dwa zestawy opon na lato/zime i jedne i drugie są z felgami także zawsze kwestia tylko zdjęcia koła i założenia innego:) Tylko teraz jakbym sobie zmienił na alufelgi to po pierwsze albo bym musiał przekładać z letnich na zimowe albo po prostu alu mieć tylko na lato, a druga sprawa to, że przecież słabo by to wyglądało bo byłoby widać tarcze i klocki hamulcowe, które z wyglądu już "nie wyglądają"... także nie wiem czy efekt byłby jakiś mega super fajniejszy niż kupno ładnych oryginalnych kołpaków...:)

Edit:

No chyba, że takie: 15" 5x112 Ronal LWF Grupa VAG Jak nowe! 4szt (4130250224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ładnie zabudowane to by nie było widać problemu pod spodem. Pytanie tylko na jakie parametry musiałbym zwrócić kupując felgi? Oba zestawy opon na 99% są 195/65 R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem dopiero za tydzień będę w PL i wtedy foto jeśli będziesz nadal zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzesio - no no takie są jak najbardziej ok ale na allegro w tej cenie 3/4 to są trupy te felgi... tzn. są dość poniszczone, ślady użytkowania aż nadto się rzucają w oczy...;/

@C4_KAWON - no jeśli to są nowe lub w dobrym stanie to będę zainteresowany ale mnie tylko chodziło o link w internecie żebym mógł sobie wpierw rzucić okiem o które Ci chodzi:P Wybacz ale niestety nie wiem jakie były oryginalne do Audi A4 B4:)

Edit:

No z tym A4 B4 właśnie mi coś nie pasowało...:D chodziło o 80:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori audi, kupiłem razem z autem ale nigdy niezakladalem. Na lato miałem alu a na zimę stal. Poszukam na necie wzoru to wrzuce tu foto pogladowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jestem zdania ,że wystarczy ładnie odmalować stalówkę i wygląda o.k- bez kołpaków , jednak sam na chwilę obecną nie mam na to czasu więc sam zakupiłem kołpaki bo rdza na stalówkach zaczęła się pojawiać-, a co do alusów- to narazie mam ważniejsze wydatki... kołpaki to uniwersalne z allegro model: <<sail 15", wg. mnie jakość i wygląd o.k- cena ok.70 PLN-ów-, orginałów nie potrzebuję bo mamy złodziejskie czasy, a ja na darmozjadów pracować nie będę- a pozatym te orginalne wzory -to też jakieś super- hiper nie są... : Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 47fdbdfc0a4f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...