Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oświetleniem wnętrza z tyłu oraz bagażnika


tomekstm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny ;) mam problem z oświetleniem kabiny z tyłu, mianowicie oświetlenie nie działa po otwarciu drzwi z tyłu, bez znaczenia czy jest ustawione na I czy 0 czy neutral. Lampki załączają się natomiast gdy wcisnę guzik manualnego włączenia światła, zarówno w jednym jak i drugim.

Jeśli chodzi o bagażnik to wymieniłem żarówkę na nową a światła nadal nie ma, nie wiem gdzie szukać przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo..tylko ze z lampką w bagażniku..do pewnego czasu świeciła i potem raz nie świeciła a raz świeciła..teraz juz w ogole nie świeci po otwarciu klapy..a gdy przełącze na recze to świeci..co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie czujnik w zamku bagażnika. nie wiem czy jest tam jakiś mikrostyk który można wymienić, czy trzeba zamek wymienić, ale na 90%to jest problemem. moja znajoma miała tak samo w a3, raz mechanior rozebrał i coś przesmarował i na jakiś czas było ok. ale potem znów padło i był problem bo alarm się włączał no więc rozebrał znów i odłączył ten czujnik i jest dobrze-tyle że lampka działa tak jak u was. takze ja bym szukał przy zamku jakiegoś czujnika otwarcia klapy- bo na fisie pokazywało otwarty bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rozwiąże problem to niech da tu info co i jak. U mnie generalnie to samo, z tyłu lampki palą się w trybie ręcznym a w bagu wcale. Na fisie otwarty/zamknięty bagażnik sygnalizuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyjcie jeszcze do skrzynki z bezpiecznikami. bo czasami człowiek grzebie, a okazuje się, że to bezpiecznik padł-choć wątpię ale kto wie...

jeszcze spróbujcie przemierzyć czy po otwarciu klapy, czy drzwi (w zależności co nie świeci) jest napięcie w lampkach-to jest dobra opcja, bo nie trzeba dużo rozbierać, a wtedy będziecie wiedzieć czy czujnik otwarcia jest rypnięty. to są jeszcze opcje które mi się nasuwają.

---------- Post dopisany at 17:13 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ----------

bo jeśli wam nie działa oświetlenie w kabinie to bagażnik nie będzie mieć z tym nic wspólnego. tu właśnie trzeba pomierzyć miernikiem w lampkach i zabrać się za czujniki otwarcia w drzwiach (powinny to być takie wystające duperelki, które po zamknięciu drzwi rozłączają obieg, a po otwarciu zamykają-tam może nie być styku) w każdym razie. próbujta pany i dajcie znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Za tą sytuację jest odpowiedzialny mikro styk w zamku klapy.Walczyłem z tym prawie cztery lata-WD,wazelina itp. na krótko dawało efekt a potem to samo.Ostatnio jak było sucho w dzień to działało bez zarzutu ale wieczór,trochę wilgoci i znowu zonk...Jest to bolączka-można powiedzieć ten typ tak ma.Z wymianą mikro styku raczej nie do zrobienia.Tylny zamek jest zanitowany,rozwierciłem nity i pojawiła się zalana kostka a z niej wystawał mały właśnie winowajca który czyściłem kilkakrotnie .Zadzwoniłem do ASO i zamówiłem nowy zamek,wymieniłem na nowy i mam spokój wszystko działa.Koszt po rabacie to 174zł w ASO NOMA Katowice i jest gwarancja.Mam do sprzedania taki zamek wyciągnięty z klapy od B7-do mojego nie pasował.Ma mocowanie na trzy śruby i nie ma otwierania z pilota-dziwne bo klapa była ori s-line chyba że jest jakoś elektronicznie w środku otwierany bo w mojej klapie jest dodatkowy siłownik otwierania z pilota.Jak ktoś chce to podaje nr.aukcji na Allegro 4166674725 .Styk działa bo sprawdzałem.Ty masz B5 ale problem będzie taki sam zadzwoń do ASO i zapytaj o cenę nowego-ja już nie miałem nerwów odchylać tapicerki i pryskać,czyścić itp...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej niech się wypowie czy to jest ten mikro styk? jak tak to macie ori częsć:

GETem : Mikrostyk klapy tylnej bagażnika 8D5959489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie jest inny i nie ma na nim nr.katalogowego ale czytając tabelę do jakich samochodów pasuje ten z linka to powinno być to samo.Ma kolega szczęście że można wymienić sam mikro styk-będzie taniej.Spróbuję zamieścić zdjęcia jak wygląda to w B6 Avant.Pozdrawiam.

WP_000560.jpg

WP_000565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe czy dało by radę odpiąć to ustrojstwo i wsadzić zwykły stycznik taki na wcisk z bolcem jak w starszych autach, gdzieś na forum o tym czytałem i ktoś chyba to władował w pasacie ale do drzwi. Panowie wiecie co już jest przyczyną czekamy czy ogarniecie usterkę. Powodzenia

---------- Post dopisany at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany at 20:23 ----------

Mikrostyk zamka VW audi SEAT skoda FORD D2HW herme (4147430336) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...