Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę - 00588 - Zapalnik Airbag


JeJu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu błędu poduszki AIR BAG. świeci mi kontrolka AIRBAG i po skasowaniu vagiem znika i pojawia się po kilku sekundach spowrotem. ten vag pokazał mi taki błąd:

Znaleziono 1 b31d:

00588 - Zapalnik Airbag; strona kierowcy (N95)

001 - Górna wartooa skrajna przekroczona - MIL zapalona

Zabardzo nie znalazłem rozwiązania tego problemu i tylko przeczyściłem styki w kierownicy i pod fotelami preparatem do elektroniki.

Ponownie pojechałem skasować błąd (tym razem już innym vagiem). Pokazał błąd taki:

00588.Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy-N95

Kontrolka AIRBAG zniknęła. Odstawiłem autko do garażu. Dnia następnego po kilku kilometrach jazdy po wyłączeniu samochodu i ponownym włączeniu (kilkakrotnym) kontrolka znów się zaświeciła. Nie mam już pomysłu co może być przyczyną tego błędu. Podejrzewam z tego co wyczytałem to ludzie wymieniają taśmy w kierownicy ale potem problem wraca spowrotem. Myślałem żeby kupić taśme i wymienić ją i gdyby bląd powrócił to oddać (korzystajac z tej gwarancji rozruchowej jaką dają na alle) i kupic wtedy całą poduszkę. Może ktoś z was miał taki problem i rozwiązał go. Prosze o pomoc.

dodam że samochód kupiłem ze świecącym AIRBAG :facepalm: kierownice mam trójramienną a4 b6.

---------- Post dopisany 02-05-2014 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2014 at 14:03 ----------

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam teraz problem ten sam z tym że:
Wymieniałem taśmę na inną skasowałem błąd i znów wrócił (Czyli to raczej nie to).
Niby wszystkie mam dobrze ale podejrzewam że to jest coś z podłączeniem kabli w kierownicy do poduszki sprawdzić tego nie mam jak bo aż tak się nie znam.
Jutro oddaję autko to mechanika i już bo nie mam siły z tym walczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...