Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór DV do wymiany?


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem sprawdzić zawór DV - podczas SWAPa nie miałem jeszcze o nim pojęcia - teraz już wiem. A więc tak, dmuchając od strony gdzie występuje ciśnienie zawór jakby delikatnie przepuszczał - nie był w 100% szczelny. Przemyłem go, wyczyściłem i niby trzymał szczelność, ale z tego co zauważyłem membrana ma delikatne luzy na boki co powoduje że nie zawsze zamknie się tak jak niby powinna, choć nie wiem czy to wpływa na szczelność. Jak myślicie? Generalnie auto chodzi dobrze, choć oczywiście ciężko stwierdzić czy zawsze tak samo bo i warunki zewnętrzne się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchając nic nie sprawdzisz bo tam cisnienia wieksze są, musiał byś to zrobic conajmniej kompresorem i musiało by być mega szczelne.

Jak jedziesz nie slychac syczenia jak tu, krótszego bądź dłuższego przy dodawaniu gazu?

Jetta 1.8T - Broken Diverter Valve Sound - YouTube

Jeśli nie to jest w porządku.

Na logach widac czy przez wadliwy DV turbina przeładowywuje, ale przewaznie jednoczy się to z wydającym się dzwiekiem jak na powyższym filmiku.

Nie "syczy" jest w porządku. Spokojna głowa. Tylko sprawdz to przyśpieszając intensywnie bo na jałowym j/w to DV musi być bardzo lewy żeby było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworze filmik jak będę w chacie, bo w robocie ciężko z dźwiękiem :decayed: Generalnie żadnych niepokojących dźwięków nie słychać, sprawdzałem kiedyś ładowanie turbo i dochodzi do 0,5 bara (chyba tyle powinno być w APU, albo 0,4 - już nie pamiętam). Bynajmniej tyle ile być powinno to do tylu ładuje w peku, choć boli mnie to że nie trzyma tego do odcinki - no ale cóż, taka specyfika tego motoru i turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...