Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie rozrządu


Ra4al

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam taki problem, z przyczyn awarii osprzętu jestem zmuszony do wymiany rozrządu u siebie w aucie i ogólnie do kapitalki silnika 2.5TDi V6 o oznaczeniu AKE. Mam blokady rozrządu lecz nie jestem pewien czy wał korbowy da się zablokować tylko w pozycji prawidłowej, czy może w każdej?? Oraz w którym miejscu znajduje się otwór w który właśnie mam wkręcić blokadę wału korbowego??

Pytam o to gdyż nie chciałbym źle ustawić rozrządu gdyż wiadomo czym to się może skończyć...

Może ktoś ma jakieś skany z ETKI na temat wymiany rozrządu w w/w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mamy ten sam silnik ;)

Wał korbowy można zablokować tylko i wyłącznie w jednej pozycji - po jego zablokowaniu nie ma możliwości kręcenia wałem.

A co do sposobu - patrząc przez korek wlewu oleju musi być widoczny napis OT na wałku rozrządu - czasem trzeba trochę pokręcić wałem by wkręcić blokadę.

Posiadam dostęp do ELSY ze schematami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, warto wiedzieć że można zblokować tylko i wyłącznie we właściwej pozycji ;). Co do samych znaczników na wałkach to wiem, lecz problem jest w tym iż u mnie przez pewną awarię wiskozy strzelił rozrząd i nie był blokowany przed demontażem bo i tak byłoby to bez sensu.

Znalazłem anglojęzyczną stronę z wieloma przydatnymi schematami, etc która właśnie jest na podstawie ELSY więc już chyba nie potrzebne skany, aczkolwiek jakby coś było potrzebne to będę wiedzieć do kogo się zgłosić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...