Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wału


grubcio1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Wziąłem się wreszcie za w/w czujnik.Ku........a zaraz mnie trafi.Zobaczcie co zastałem

CAM00370.jpg

Okazało sie, że mam tam dziurę.Nic nie ma i widać jakąś zębatkę.Wypiąłem kostkę i ta idzie gdzieś za silnik...???Pomyślałem że spróbuję włożyć nowy czujnik na swoje miejsce i wpiąć w kostkę.Silnik za ..uja nie chciał zagadać i do tego gwizdał jakoś dziwnie.Jak podłączyłem starą kostkę pali normalnie.No to sobie myślę,że zostawię czujnik na swoim miejscu a kostki nie podłączę i zobaczę jak się silnik zachowa.Normalnie odpalił.Pojechałem do sklepu i ten nagle mi zdechł ,zapaliła się kontrolka od "ciśnienia oleju".Za nic nie chciał zapalić.Wróciłem do starego ustawienia czyli zostawiłem dziurę jaka była i wyjąłem czujnik.Po ok. 15 minutach dopiero odpalił.Ale z czujnikiem stało się coś takiego

CAM00373.jpg

Coś chyba nie tak.Czujnik kupiłem taki

CAM00374.jpg

Poratujcie, bo nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne,

bez czujnika silnik nie powinien pracować wcale, a przynajmniej prawidłowo,

jest przytarty od koła zębatego, nie powinien, szczelina pomiędzy kołem a czujnikiem to 0,5-1,0mm

sprawdź odmę czy nie jest zapchana, być może po instalacji czujnika brakowało odpowietrzenia układu korbowego, dlatego silnik silnik się udusił i zapaliła się kontrolka,

ciężki temat, najlepiej podjechać z tym do ogarniętego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szoku i nie mam pojęcia o co tu chodzi. A oliwy przez ten otwór nie powinno wywalać? Nie ubywa przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości to nie jest otwór na czujnik położenia wału. W/w czujnik znajduje się bliżej podstawy filtra oleju w bloku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z tego co ja wiem pracuje w oleju, jest widoczny pod spodem auta pod filtrem oleju przykrecony na imbus 5 z oringiem zeby nie wylewało oleju. A jak zapalila Ci sie kontrolka ciśnienia oleju, to albo wypiąłeś wtyczke czujnika cisnienia oleju albo ja urwałeś jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...