Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dolot - dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie otóż ostatnio dałem jechać swojej lubej moją Dunią i jak odjeżdżała to wywalił z niej biało czarny dym (nie dużo). Myślę ok pewnie coś na dolocie rozkręcam i patrze cały dolot i znalazłem dziurę na łączniku gumowym między kolektorem a dolotem. Jednak to co mnie zastanawia to BRAK spadku mocy. Dodatkowo po wyjęciu tego łącznika ukazało mi się sporo oleju:P Czy to możliwe że to wina tej jednej małej dziurki ? Bo wydaję mi się że przy dziurawym dolocie powinien też być spadek mocy.

p.s jutro czyszczę cały dolot i podmieniam ten łącznik. Dobry pomysł podjechać do jakiejś fabryki z częściami traktorowymi(LOL :D) i kupić tam ten gumowy łącznik ?

Wiem że temat wałkowany milion razy ale nie znalazłem info o braku spadku mocy...

Opublikowano

Najczęściej dużą ilość oleju w układzie dolotu zwiastuje padające uszczelniacze w turbinie.. Jak tam troszkę się polało bym nie zawracał głowy bo się pewnie zbierało od wymiany rozrządu..:wink: Dziurka nic raczej nie ma do tego oleju.. Żeby auto straciło odczuwalnie moc musiała by być dość duża dziura a że jest malutka to poprostu sterownik podlewał tyle paliwa ile trzeba ale trochę uciekało Tobie powietrza powstała zła mieszanka i powstało kopcenie (czarny dym) :wink: Powinieneś słyszeć przy przyśpieszaniu przy otwartym szybie taki świstt. Aha łącznik zależy jaki jest tam ich kilka rodzai albo allegro albo tak jak pisałeś w sklepie z częściami do maszyn :wink:

Opublikowano
  • Autor

k**wa fakt mogłem do Ciebie zadzwonić :D zalatany człowiek to i nie pomyśli a te uszczelniacze sie da podmienić czy turbo do wymiany ?

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

wypiłem 2 piwka posiedziałem godzinę w etce i znalazłem :D 1H0 145 834J (1 raz etke używałem ) :D

Opublikowano

Olej w dolocie nie zawsze oznacza padające turbo innym powodem dostawania się oleju jest odma a dokładnie jej separator który z racji wieku nie spełnia swojego zadania :) w takim wypadku opcje są 2 wymiana separatora odmy i tak obecny olej w dolocie bądź OCT (Oil catch tank) i sucho jak na pustyni :)

Opublikowano
  • Autor

e koledzy tego oleju tak dużo nie było :P tylko na łączeniach się trochę zebrało :D właśnie skończyłem wymieniać ten łącznik .... dla takiego mechanika jak ja zajęło to 10 min :P A i mała przestroga :) W ASO kosztuje ten łącznik 110-140 zł :) Ja kupiłem w InterCarsie za 43zł

Opublikowano

W Agromie kosztuje 15 zł :) To jest zwykły wąż olejoodporny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.