Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolot - dziwny problem


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie otóż ostatnio dałem jechać swojej lubej moją Dunią i jak odjeżdżała to wywalił z niej biało czarny dym (nie dużo). Myślę ok pewnie coś na dolocie rozkręcam i patrze cały dolot i znalazłem dziurę na łączniku gumowym między kolektorem a dolotem. Jednak to co mnie zastanawia to BRAK spadku mocy. Dodatkowo po wyjęciu tego łącznika ukazało mi się sporo oleju:P Czy to możliwe że to wina tej jednej małej dziurki ? Bo wydaję mi się że przy dziurawym dolocie powinien też być spadek mocy.

p.s jutro czyszczę cały dolot i podmieniam ten łącznik. Dobry pomysł podjechać do jakiejś fabryki z częściami traktorowymi(LOL :D) i kupić tam ten gumowy łącznik ?

Wiem że temat wałkowany milion razy ale nie znalazłem info o braku spadku mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej dużą ilość oleju w układzie dolotu zwiastuje padające uszczelniacze w turbinie.. Jak tam troszkę się polało bym nie zawracał głowy bo się pewnie zbierało od wymiany rozrządu..:wink: Dziurka nic raczej nie ma do tego oleju.. Żeby auto straciło odczuwalnie moc musiała by być dość duża dziura a że jest malutka to poprostu sterownik podlewał tyle paliwa ile trzeba ale trochę uciekało Tobie powietrza powstała zła mieszanka i powstało kopcenie (czarny dym) :wink: Powinieneś słyszeć przy przyśpieszaniu przy otwartym szybie taki świstt. Aha łącznik zależy jaki jest tam ich kilka rodzai albo allegro albo tak jak pisałeś w sklepie z częściami do maszyn :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa fakt mogłem do Ciebie zadzwonić :D zalatany człowiek to i nie pomyśli a te uszczelniacze sie da podmienić czy turbo do wymiany ?

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

wypiłem 2 piwka posiedziałem godzinę w etce i znalazłem :D 1H0 145 834J (1 raz etke używałem ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie nie zawsze oznacza padające turbo innym powodem dostawania się oleju jest odma a dokładnie jej separator który z racji wieku nie spełnia swojego zadania :) w takim wypadku opcje są 2 wymiana separatora odmy i tak obecny olej w dolocie bądź OCT (Oil catch tank) i sucho jak na pustyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e koledzy tego oleju tak dużo nie było :P tylko na łączeniach się trochę zebrało :D właśnie skończyłem wymieniać ten łącznik .... dla takiego mechanika jak ja zajęło to 10 min :P A i mała przestroga :) W ASO kosztuje ten łącznik 110-140 zł :) Ja kupiłem w InterCarsie za 43zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...