Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Polerka


jotek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłaszam sie do was drodzy forumowiczowie w sprawie następującej , mianowicie jakieś 20 dni temu zakupiłem auto od handlarza , póki co większych wad nie wykryłem , auto było bardzo wypucowane wiadomo jak to na tranzakcję , jednakowóż po tych kilkunastu dniach wyszło szydło z worka, tzn. polerka była zrobiona kijowo bo z bliska po prostu widać rozmazane ślady po polerce, no i sie zastanawiam jakiego środka użyć do poprawienia/korekty po takim czymś. Kolega mi podsuwa pomysł , żeby to zrobić politurą nabłyszczającą czy coś takiego :P Lecz ja słyszałem od brata , że to jest nakładanie kolejnej warstwy, a mi sie wydaję, że to wystarczy tylko poprawić tą i tyle :P

Dzięki z góry za pomoc !! :):naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia "warstwy cudownego srodka"

Lakier zostal nieumiejetnie na szybko przepolerowany. Zabieg taki czesc rysek potocznie zawanych swirlami usunal, a czesc zamaskowal, niestety pozostawil po sobie inne defekty zwane hologramami. Nalezy to umiejetnie wyprowadzic polerujac lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Kiedyś robiłem w serwisie (pewnej marki) i zawsze po polerce było widać ślady polerki, więc dla pełnego efektu i pozbycia się tego efektu polerki używane było mleczko nakładane watą. Efekt był cudny jakby auto wyjechalo z salonu :wink:

Swoja drogą przy zakupie auta jakbyś sie dobrze przyjrzał to byś to widzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta 3M z niebieskim korkiem,i jedziesz maszyna polerska z czarna gabka na średnich obrotach z malym dociskiem i dużo wody

3M Mleczko po polerowaniu - 50383 Usuwa Hologramy (4120335575) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku przestan pisac bzdury, bo jeszcze ktos poslucha i klopot bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden samochod człowieku wypolerowalem,i to same ciemne kolory,ktore się brdzo ciężko poleruja i wiem co pisze.Poprostu napisałem jak to można zrobić,jak komus nie pasuje to niech wyda na polerke lakieru ze 200 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobiles to zle, wiec nie edukuj ludzi skoro sam nie wiesz jak i maja powielac Twoje bledy.

Polerka lakieru za 200zeta - nie dziekuje, postoje. Nie dam zmarnowac lakieru za dwie stowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to napisz jaki poprawnie wypolerować lakier,jakie pasty ,gabki i obroty na polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo ja jebe, to rzeczywiscie korekta :D przejechanie finishingiem to na prawde da efekt, ale do pierwszego mycia :D maszyna za 200 zl to nawet stabilizacji nie ma, pomijam ze sama rotacja dla poczatkujacego to zabojstwo dla lakieru, jak juz to DA a to min 600. Kobtynuujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200 zł to "polerke" robi Pan Mieciu w szopie z efektem zniszczonego lakieru, pastą z silikonowymi wypełniaczami najlepiej Tempo :facepalm: w efekcie mamy mnustwo hologramów. Za porządną KOREKTĘ lakieru trzeba zapłacić minimum 500zł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrące w temat. Sam szukam dla siebie A4 B5 i mam wiedzę z detailingu. Więc jeśli nie chcesz sobie zrobić biedy na lakierze posłuchaj i słuchaj Griffe bo człowiek ma pojęcie o detailingu i wie o czym mówi. :) Znam go z forum kosmetykaaut. Zresztą tam też polecam zasięgnąć wiedzy. Korekta lakieru to nie taka prosta sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...