Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[C5 1.9 TDI AFN+] Audi A6 by Murdzi | Navi Plus | -40 H&R | BOSE


Murdzi

Rekomendowane odpowiedzi

10W, bo wcześniej właściciel też lał 10W, nie będę przechodził na pełny syntetyk. Olej wymieniam co 10000km, myślę, że powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że przejście na 5w zrobi silnikowi krzywdę?

U mnie poprzedni właściciel lał 10W-40 Castrola, zrobiłem zaraz po zakupie płukankę i 5w-40 wpadł. Zużycie oleju mam minimalne, generalnie co 10 tys schodzi z Max do Min. A dolot zawsze w oleju :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez jestem tego zdania ze powinno byc 5W40 i ja tez bede zmienial olej z 10W40 na 5W40 bo slyszalem ze dla turbo 5W40 jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie, ile osób, tyle opinii. Zdecydowałem się zostać przy 10W40, to przecież nie jest zły olej - mineralnego nie leję w końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez na takim jezdze i ojciec w takim samym A6 tez i nic zlego sie nie dzieje ale gdzies czytalem ze dla silnikow diesel z turbo powinno sie stosowac wlasnie 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem Motula i w mojej ocenie silnik pracuje deczko ciszej. Jestem zadowolony.


Dzisiaj sterownik silnika poleciał do kolegi Kostrza z forum audi80.pl. Myślę, że autko trochę ożyje po powrocie ECU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, posłałem, bo mam bardzo dobre doświadczenia w użytowaniu syetowników kostrza. Rzuć na PW cenę za Twój.


Sterownik zamontowany. Żałuję, że tak długo zwlekałem z chipowaniem auta - poprawa niesamowita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie, ile osób, tyle opinii. Zdecydowałem się zostać przy 10W40, to przecież nie jest zły olej - mineralnego nie leję w końcu :)

Dla turbo tylko full i nie lałbym nic innego.

Zlej ten olej i nie wydurniaj sie :facepalm:

Czego się boisz???

Masz 400+ nalatane???

Moja jeździła parę latek na pół jak ją dostałem w recę od razu płukanka i zmiana na full i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć ile mam nalatane,na zegarze prawie 300000km, a w rzeczywistości nie mam żadnego dokumentu na powierdzenie.

Jak na razie z przejścia na Motula jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto...

Jak wcześniej ktoś lał full to ja tez bym go dał,w ogóle bym dał 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostaje tak jak jest.

Szukam jednomasowego koła zamachowego z 80, A4 1Z - jakby ktoś coś miał, dajcie znać.


Szukam ori chlapaczy na przód i tył do mojej C5 - jak ktoś ma takie paskudy na zbyciu, dajcie znać :)


Panowie, moje A6 jest na sprzedaż, szczegóły na PW. Jak ktoś szuka pewnego auta, powinien być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...