Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kufatec.de - Q PRZESTRODZE?!


MiGsu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

Po krótce opisze swoją sytuację. Ze względu, że o układzie elektrycznym wiem tyle co o budowie międzygalaktycznych promów kosmicznych, zdecydowałem się na ofertę kufatec.de

Chodzi mi konkretnie o dorezanie do mojej A4 kamery cofania. Kufatec oferuje kompletny zestaw do ww moda na swojej stronie. Brak czasu i wiedzy w temacie popchneły mnie do tej nie taniej oferty ale uważałem, że jeśli przeprowadze tego moda na tym zestawie to napewno moja wiedza do kolejnych rezań bedzie większa i ułatwi mi to w przyszłości. Kufatec nie dodaje żadnej instrukcji montażu ale poinformowali mnie, że przewody są opisane więc problemu nie bedzie, a w razie W mam pełen support z ich działu technicznego.

W paczce otrzymałem wiązkę przewodów, kamerę, blende oraz tylne mocowanie kamery. No to PYK pomyslałem i zacząłem instalować. Na pierwszy ogień poszła blenda następnie kamerka, podłączyłem przewody by delikatni naciągnąć wiązkę bo słyszałem, że kufatec.de mierzy po swojemu i nawet centymatra nie dostaniemy w gratisie. W końcu wyszedłem z wiązką (kostka 32 piny do rns-e, masa, stałe napięcie oraz kabelek do wyzwalania sygnału do połączenia z istniejącym przewodem) tuż pod bezpiecznikami. Pierwszy problem pojawił się ze stałym napięciem gdyż kabelek był zakończony małym pinem a wszystki małe bezpieczniki miałem ori zajęte. No to ciach i pin został zastąpiony dużym i trzeba było zmostkować. Pozostał mi jeden kabelek do wyzwalania sygnału. Nadruk na nim był mało czytelny (ale czytelny kostka C pin 28) więc by nie spalić kamery zdecydowałem się na telefon do kufatec.de w celu potwirdzenia. Pani z miłym głosem podała ares mailowy i poprosiła o mój kontakt z działem technicznym.

Odpowedz była natychmiastowa...

You must connect three wires:

-One with an eyelet for ground

-One with an contact pin for steady plus out of the fuse box (search an free fuse place in the box for steady plus)

- One blank for he BCM plug B, PIN 1 for reverse gear Signal have to soldered on the existing wire of this pin.

Feel free to contact us if you have any other questions.

Jak to? O co kaman? :eusathink:

Przewód do MCE opisany przez kufatec.de na kostkę C pin 28, a tu nagle instrukcje kostka B pin 1! WTF

W związku z ich ostatnim zdaniem w majlu Feel free to contact us if you have any other questions tak też zrobiłem i poprosiłem o wyjaśnienie sytuacji i podałem numer MCE. A oto odpowiedz...

Please check with original wiring diagram where the reverse gear Signal Comes out from which PIN.

Już delikatnie się podgotowałem ale, że mieszkam o Oslo wystarczyło wyjść się przewietrzyć na zewnątrz by szybciutko ochłonąć i wyskrobac kolejnego mejla ponieważ schematu MCE nie posiadam i to napisałem do Kufatec.de . Oczywiści odpowiedz natychmiastowa...

Thank you for your request.

Please take a gauge and find the right wire for reverse gear Signal from the BCM, we don't have any other Information about it.

CO?!!! To jakie informacje macie pomyślałem??? No i tak mnie zostawili z niczym. Po sprawdzeniu schematu okazało się, że proponowane przez nich piny są odpowiedzialne za,

C28 zasilanie tylnych i przednich świateł przciwmgielnych :thumbdown:

B1 zasilanie prawego tylnego kierunkowskazu :thumbdown:

Ostatecznie podłączyłem się pod kostkę B pin 5 czyli zasilanie prawego światła biegu wstecznego. Dokonałem pomiarów z drugiej strony wiązki przy połączeniu z kamerą i wszystko się zgadzało :banan:

Biegiem na fotel kierowcy wbić wsteczny. A tu zero reakcji, totalnie nic :thumbdown:

Miałem mieć możliwość samemu uruchomienia widoku z kamery na rns-e lub automatyczne załączenie przy wbiciu biegu wstecznego. Żadna z opcji nie działa! Kufatec nie zamieścił żadnej informacji o kodowniu ale po zagłębieniu tematu na forum wychodzi na to, że jest ono konieczne. Jedak tu pojawia sie problem gdzyż u mnie w rns-e nie jest ono dostępne dla kamery :facepalm: . Soft w rns-e mam 0350, czy to może być powodem? Ma ktoś wiedzę która mi pomoże w uruchomieniu kamery cofania? Potrzebuje pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufatec nie dodaje żadnej instrukcji montażu ale poinformowali mnie, że przewody są opisane więc problemu nie bedzie, a w razie W mam pełen support z ich działu technicznego.

Kupowałem kilka rzeczy w Kufatecu i oprócz tego ze wysyłka trwa ok.10 dni:facepalm:

a ceny kosmiczne:facepalm::facepalm: wszystko było OK.

Musisz się u nich zalogować i wpisać numer rachunku suporcie. Do ściągnięcia masz manual w PDF-ie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufatec nie dodaje żadnej instrukcji montażu ale poinformowali mnie, że przewody są opisane więc problemu nie bedzie, a w razie W mam pełen support z ich działu technicznego.

Kupowałem kilka rzeczy w Kufatecu i oprócz tego ze wysyłka trwa ok.10 dni:facepalm:

a ceny kosmiczne:facepalm::facepalm: wszystko było OK.

Musisz się u nich zalogować i wpisać numer rachunku suporcie. Do ściągnięcia masz manual w PDF-ie:wink:

do montażu zestawu kamery cofania nie dodaja instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zaminowales, ze kupiles cos bez instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...