Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria krocca ?


mastapi

Rekomendowane odpowiedzi

01052014461.jpg

Witam , wczoraj wieczorem nagle zaczął mi uciekac płyn chlodzacy . Było juz ciemno wiec zostawiłem auto na parkingu i wrociłem rano . Okazało sie że pekł lub puscił element widoczny na zdjeciu umiejscowiony pod maską po stronie kierowcy . Jak odkreciłem korek zboirniczka to własnie z tego miejsca poleciał płyn. Co to wogóle jest i do czego słuzy , co moze byc przyczyna ? Zaznaczam ze w momencie awarii temperatura była na 90 .

Nikt nic nie pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś z zdjęcia to zaślepka króćca, zaślepiony jest gdyż używa się go przy podłączeniu webasto. Wymień zalej cieczą i będzie wszystko dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś z zdjęcia to zaślepka króćca, zaślepiony jest gdyż używa się go przy podłączeniu webasto. Wymień zalej cieczą i będzie wszystko dobrze :wink:

Dzieki za info , autko juz u mechanika . Tyko co moglo byc przyczyna , sparciała guma czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t jest krociec... pewnie sparcial ze starosci... dojscie do niego jest mega ch*** i wymiana tego badziewa trwa ok 2-3h. mechanicy nienawidza tego rozbierac... jesli moge poleciec to kup krociec ORI z ASO bo kosztuje ok 70 zl a masz pewnosc ze troche pochodzi. Niestety mialem przyjemnosc pojezdzic na zamienniku ktory koszowal 30-40 zl ok 1,5 miesiaca, wiec nie polecam zamiennikow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w aso króciec bo tez zaczęło ubywać płynu

Bez*tytułu.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

27822de582c95f7dm.jpg

najlepiej kup cały zestaw czyli trójnik z gumowa uszczelka w komplecie, spinkę, opaskę zaciskowa i 2 śruby wyjdzie z 80zl za wszystko

roboty min 1 dzień auto przed wymiana musi postać , i po wymianie tez do tego płyn chłodniczy nowy i odpowietrzanie całego układu

dla swietego spokoju możesz tez wymienić waz płyny chłodniczego ten z przodu silnika kolo przedniego pasa , lubi parcieć od gorąca i pękać po iluś latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w aso króciec bo tez zaczęło ubywać płynu

Bez*tytułu.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

http://images64.fotosik.pl/965/27822de582c95f7dm.jpg

najlepiej kup cały zestaw czyli trójnik z gumowa uszczelka w komplecie, spinkę, opaskę zaciskowa i 2 śruby wyjdzie z 80zl za wszystko

roboty min 1 dzień auto przed wymiana musi postać , i po wymianie tez do tego płyn chłodniczy nowy i odpowietrzanie całego układu

dla swietego spokoju możesz tez wymienić waz płyny chłodniczego ten z przodu silnika kolo przedniego pasa , lubi parcieć od gorąca i pękać po iluś latach

Pamietasz moze numery tych czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce masz w załączniku , mogę ci spisać

trojnik/krociec 06B 121 132 E

2x śruby mocujące N 090 261 9

spinka 032 121 142

opaska do węza N 906 872 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce masz w załączniku , mogę ci spisać

trojnik/krociec 06B 121 132 E

2x śruby mocujące N 090 261 9

spinka 032 121 142

opaska do węza N 906 872 01

Slicznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam , tylko jedno mnie zastanawia dlaczego przed i po wymianie autko musi postac . W jakim celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ostygł płyn chłodniczy, a później trzeba zalać nowy i odpowietrzyć układ chłodzenia, na włączonym silniku i klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ostygł płyn chłodniczy, a później trzeba zalać nowy i odpowietrzyć układ chłodzenia, na włączonym silniku i klimie

Once again :hi:

---------- Post dopisany 18-05-2014 at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany 13-05-2014 at 21:24 ----------

W moim przypadku okazało sie że wystarczy założyć nową zaślepkę o numerze 1jo121324 i jest elegancko:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem już po wymianie teraz pojeździć i popatrzeć, wymiana przesrana a w e46 jest jeszcze mniej miejsca żeby wyjąc ten trójnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce masz w załączniku , mogę ci spisać

trojnik/krociec 06B 121 132 E

2x śruby mocujące N 090 261 9

spinka 032 121 142

opaska do węza N 906 872 01

Ile Ci wyszło za to wszystko w ASO bo muszę u siebie robić, tak jak pisałeś 80 dych ? ... dojście masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...