Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojedynczy stuk przy przejeżdżaniu przez krawężnik.


sobol1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy skręcaniu w prawo w czasie najeżdżania na krawężnik zjeżdżając z drogi głównej słychać jeden pojedynczy dosyć głośny stuk.

Zawieszenie wygląda ok, jadąc prosto cisza nic nie słychać. Coś podobnego słychać ruszając kierownicą na zgaszonym silniku chociaż nie jestem pewny czy to samo. Jeżeli macie jakieś sugestie to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie wymieniłem drążek kierowniczy i jest cisza,dodam tylko że luz był nie wyczuwalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej drążek kolego, jedz na dobre (mocne) szarpaki i sprawdz, byc może uda się zlokalizować luz, na zgaszonym bedziesz słyszał stuk maglownicy, ale to nie luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszanie kołem nic może nie dać ,ja odkręciłem końcówkę od zwrotnicy i energicznie pociągałem do siebie , był prawie nie wyczuwalny luz ,a po najechaniu na krawężnik napierdzielało ostro szczególnie jak zjeżdżałem do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi stukało jak w bananie miałem tuleję rozwaloną, jak przejeżdzałem przez kraweżnik, tylko to było na prostych kołach, nie pamiętam czy przy skręconych był ten dzwięk, na szarpakach nie było to aż tak ewidentnie wyczuwalne, ale się uparłem i mechanik wymienil same tuleje, po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż rękę na przegub końcówki drążka i zwrotnicę a druga osoba niech kręci kierownicę w prawo i w lewo. Poczujesz luz między elementami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u machera stwierdził ze minimalny luz ma końcówka drążka kierowniczego a ten pojedynczy stuk to luz na przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie końcówka to magiel do regeneracji :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u machera stwierdził ze minimalny luz ma końcówka drążka kierowniczego a ten pojedynczy stuk to luz na przekładni.

Jak będziesz wymieniał końcówkę ,wymień odrazu drążek ,nie wielki koszt ,a może się okazać że na jabłku jest min luz ,naprawdę ciężko go wyczuć,u mnie też było podejrzenie magla ,po wymianie drążka cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...