Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AAH] dziwne zachowanie silnika rano (dziwne dzwieki)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich,

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie mojego 2.8. Jak odpalam go rano to silnik dziwnie chodzi i dzwieki dochodza glownie z jego okolicy. autem lekko trzesie a z rury "pierdzi" (przerywa). po ok 2 minutach wszystko wraca do normy i chodzi idealnie. Tylko to co mnie nurtuje to brak pomruku z rury (jak mu depne na jalowym to glownie slysze silnik i basowe pierdniecie z rury i koniec). Dzisiaj rano jak odpalilem i tak dziwnie chodzil postanowilem troche go przegazowac i wtedy kleby bialego dymu z rury ale i dzwiek fajny. pochodzil tak dziwnie jeszcze chwile i wszystko jak zawsze wrocilo do normy. dla latwiejszej diagnozy postaram sie wrzucic filmik pokazujacy jak brzmi silnik po odpaleniu.

Opublikowano

u mnie były dziwne dzwieki jak brakowalo płynu od wspomagania dolałem ijest ok ale nie kopcił

Opublikowano

sprawdź czy nie masz ubytku płynu chłodniczego (może uszczelka pod głowicą)

Opublikowano
  • Autor

plyn na 99% na stalym poziomie jednak wydaje mi sie ze silnik mocno mi sie grzeje:/ wystarczy przejechac ok 2 km i jak dotkne blachy nadkola (na laczeniu z maska) jest odczowalnie ciepla. Pod maska juz ok 5cm nad silnikiem czuc wyraznie wysoka temperature. woda sie nie gotuje tylko podczas odkrecania slychac sykniecie (normalne). wskazowka temp. wody zatrzymuje sie miedzy kreska 90oC a kreska przed i ani centa wyzej. na climatroniku w tej sytuacji tez 90oC i ani mniej ani wiecej. dodam tez ze temperatura rosnie szybciej na zegarach niz na climatroniku i spotykaja sie na 90oC.

Opublikowano

syknięcie to rzec normalna bo robi się podciśnienie w układzie chłodzenia, uważam że kolega loco87 dobrze pisze, choć nie koniecznie to musi być od tego. sprawdzałeś świece? Lambde?? :vaglogi:

Opublikowano

w układzie nie robi sie podciśnienie tylko ciśnienie

Opublikowano

To się dowiedzialeś ;(

Proponuję wymiane przewodów WN-wilgoć poranna.

Opublikowano

To się dowiedzialeś ;(

Proponuję wymiane przewodów WN-wilgoć poranna.

Również bym zaczął od przewodów i świec... :mysli:

Opublikowano

a zapchany katalizator :kwasny::mysli: coś może w tym być

Opublikowano

Halo, pany, a kto tutaj wogóle powiedział, że jest jakikolwiek problem? Że chłopakowi się dzwięk nie podoba to trzeba vaga zapinać? AAH jak jest zimny to po odpaleniu przez minutę około chodzi tak trochę inaczej. Wg mnie tutaj wszystko jest jak powinno być!

Opublikowano

Halo, pany, a kto tutaj wogóle powiedział, że jest jakikolwiek problem? Że chłopakowi się dzwięk nie podoba to trzeba vaga zapinać? AAH jak jest zimny to po odpaleniu przez minutę około chodzi tak trochę inaczej. Wg mnie tutaj wszystko jest jak powinno być!

to chyba twój :polew: bo mój tam chodzi normalnie :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.