Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie śruby do haka?


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Kupiłem przez Allegro hak Thule do swojej A4 B6 sedan z 2002 roku (używany) i niestety mam problem - dzisiaj dostałem to Pocztexem i byłem zdziwiony, jak po odpakowaniu nie było śrub montażowych, a sprzedający twierdził, że na pewno są w zestawie... Dzwoniłem do niego i kazał zgłosić to do Pocztexu, bo dodatkowo do haka był jakby woreczek, który był owinięty folią i zapewne musiał im gdzieś się stracić.

Nieważne - chodzi o to, jakie mam kupi śruby, żeby pasowały? Mechanik straszył mnie, że te zwykłe sklepowe nie mogą być, bo po prostu hak mi uleci... Liczę na fachowców, więc poradzcie coś, jakie dokładnie kupić :)

edit:

Znalazłem przed chwilką schemat haka nieoryginalnego do A4 B6 i są następujące informacje:

Do głównego montażu haka:

6 szt. śrub M10X100-8.8

12 szt. sprężynujących podkładek 10,2

12szt. podkładek okrągłych 10,5

Czy są to poprawne informacje? Czy śruby muszą być jakieś "specjalne" czy mogą być zwykłe, ze sklepu typu OBI czy Castorama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z hakiem Westfalia ale do oryginalnego haka można kupić śruby w Aso, kosztują około 10 zł za sztukę a potrzeba ich 4 sztuki. Myślę ze hak westfalia montowany jest w ten sam sposób, czyli w te same otwory montażowe co oryginał bo chyba dodatkowych się nie wierci w podłużnicach?

numer oryginalnej śruby to N10012402 (M10x105) do tego podkładki o numerze N90476901

W podłużnicach od dołu powinny być przynitowane płytki z przyspawaną nakrętką i w nie wkręca się oryginalne śruby. Jeżeli nie masz tych płytek to możne je dokupić numer części to WHT001890 a nity do ich montażu N90437401. Ja u siebie w B7 musiałem dwie dokupić i przynitować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz tam gdzie montuja haki i kup śruby u nich napewno mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...