Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu kupilem audi a4 sprowadzone z Niemiec, posiadam komplet dokumentów gotowych do rejestracji w tym fakturę VAT. Auto jest na żółtych tablicach (czyli chyba zjazdowych?), posiadam oświadczenie ze samochód został sprowadzony bez tablic i zostały one zwrócone, więc mam kilka pytań:

- Czy w takim przypadku muszę zarejestrować samochód czasowo aby wykonać przegląd? I czy przed zarejestrowaniem czasowym muszę wykupić ubezpieczenie czy moge zrobic to po,

Nie chce wykupywać oc na miesiąc tylko od razu na rok a chyba bez zarejestrowanego samochodu jest to nie możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się udac do Urzędu Komunikacji po próbne tablice, procedura jak przy rejestracji. Ubezpieczenie musisz zakupić w dniu rejestracji tzw czasowej i możesz opłacić już na rok. Sorko masz tablice zjazdowe (żótte) to skąd wziąłeś oświadczenie o tym, że auto nie ma tablic ? U nas w lubuskim na żółtych tablicach spokojnie zrobisz przegląd pod warunkiem że są od tego samochodu... z żółtymi tablicami powinieneś dostać dowód rejestracyjny z wypisanym nr VIN auta, które zakupiłeś. Jeśli tego nie masz tablice są zapewne od innego pojazdu. Zapytam z ciekawość. Kupione od handlarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od handlarza, a do żółtych tablic potrzebne sa jakies dokumenty? Oświadczenie dostałem z kompletem dokumentów, tablice maja dane 29.03.14 czyli mogą byc juz nie ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą a już są nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dzisiaj zarejestrowałem czasowo, dostałem tablice czerwone, wszystko już wiem:) dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - chcę kupić auto od mojej siostry obywatelki Niemiec. Auto jest jeszcze na Niemieckich blachach ale za miesiąc kończy się mu niemiecki przegląd. I teraz pytanie:

Czy na pierwszy przegląd w Polsce można podjechać na stałych niemieckich tablicach jeszcze przed podpisaniem umowy czy muszę być już właścicielem pojazdu ?

Pytam dlatego, że jak podpiszę umowy to siostra musi wymeldować auto w niemieckim urzędzie i oddać tablice rejestracyjne, a wtedy żeby nie ryzykować musiałbym przyjechać na polski przegląd na lawecie, bo auto będzie bez tablic i bez ubezpieczenia.

A może w Polsce w Wydziale Komunikacji dają przy rejestracji sprowadzonego auta bez tablic jakieś próbne tablice z ubezpieczeniem na dojazd do stacji diagnostycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wydziale komunikacji do takiego auta dostaniesz probne "czerwone" tablice wazne 14 albo 30 dni juz nie pamietam i z takimi jedziesz na przeglad oczywiscie OC wykupujesz sam ( nie dostaniesz od wydziału komunikacji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrujesz auto w wk dają ci tablice ( mi na miesiąc dali) wykupujesz oc i jedziesz na przegląd. Ja tak wlasnie mialem bo niedawno rejestrowalem, mozesz rejestracje zlecic firmie, dasz im papiery i wszystko zrobią w kilka dni, nie trzeba latać po urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrujesz auto w wk dają ci tablice ( mi na miesiąc dali) wykupujesz oc i jedziesz na przegląd. Ja tak wlasnie mialem bo niedawno rejestrowalem, mozesz rejestracje zlecic firmie, dasz im papiery i wszystko zrobią w kilka dni, nie trzeba latać po urzędach.

Ale OC już wtedy możesz wykupić na cały rok ? Ile kosztują te tablice w WK na miesiąc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak OC już na rok. Potem tylko zmienisz nr rejestracyjny jak dadzą normalne tablice. 62 zł mam za rejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko jest mały myk. Podobno OC nie da się wykupić gdy nie mam ważnego badania technicznego. Więc wychodzę w Wydziału Komunikacji z próbnymi tablicami i jak mam jechać na przegląd bez ubezpieczenia OC - 300 metrów na lawecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie mówiła o przeglądzie przy ubezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich towarzystwach wymagany jest przegląd podczas kalkulacji składki OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...