Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ruszanie na 1 biegu


matek678

Rekomendowane odpowiedzi

jesli synchronizacja rozrządu jest prawidłowa i wałek wydechowy takze jest ustawiony prawidłowo (bynajmniej umnie) i mam tez czasami problem z ruszeniem -motor jakby sie zduszał-jest tez z dołu ciut mółowaty-jakby go cos trzymało...ale czesto mu sie zdarza ze ma przez jakis czas ogromna kurwice (nie jest to tryb wypalania DPFu) po kopaniu róznych podezpołów i ustawień- wymontowałem zawór EGR ,wymyłem go i dokonałem weryfikacji- stwierdziłem:

spory luz wzdłuzny i poprzeczny w tuleji przez którą przechodzi oska przepustniczki połaczona z silniczkiem/modułem EGRu - stwierdzam ze nie powinno go byc wogole wiec kwalifikuje go do wymiany-wwiem ze w 8v jest inny egr ale moze to to. zalepcie go lub chociaz zaslepke z otworkiem fi8mm co by błedu nie chwytal...moze to bedzie lek.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja dodatkowo zaobserwowalem u siebie ze to czy u mnie samochod jest mulowaty ma zwiazek z temperatura na zewnatrz czym jest zimniej to samochod sie lepiej zachowuje moze to byc przeplywomierz? i przy odpalaniu jak samochod jest zimny i jak wciskam sprzeglo w podloge to czuje ze cos pod nim gruchocze jak by dwumas czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik, nie tylko TDI. Powod oczewiscie to gęstość powietrza czyli większy wydatek masowy. Właśnie po to panowie macie intercooler :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest normalne to ze jak odpalam auto po nocy i mam wcisniete sprzeglo to czuje jak by cos tam gruchotnelo a pozniej juz jest ok


powiedzcie mi czy przeplywomierz moze powodowac spadek mocy samochodu z dolu ? czy jak odepne przeplywomierz zeby sprawdzic czy jest jakas roznica to wywali mi po jego ponownym podlaczeniu blad? . Jak mi czyscili i mechanika przeplywomierz to cos tam gadali ze ten drucik w srodku jest cieniutki juz czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...