Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W ile czasu wtrysk może wypalić tłok?


Snipeeeee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Trzy miesiące temu wymieniałem pompowtrysk w silniku AJM 2001 rok 1.9 TDi. Nowy - używany - z innego auta oczywiście. 4 dni temu padło auto po rozebraniu okazało się, że przepalony tłok. Tłok przepalony właśnie tam gdzie wymieniany był wtrysk. Czy jest możliwe, żeby nowy wtrysk wypalił tłok w ciągu 3 miesięcy jeżeli był sprawdzany po wymianie na kompie i było ok (mechanik który to wymieniał mówi ze po zamontowaniu sprawdzał). Czy raczej stary wtrysk to zrobił.

Na starym (tym przed wymiana) auto chodziło ok zero problemów aż do momentu gdy zaczął szarpać przy przyśpieszaniu (mocy nic nie stracił, nic nie dymiło). Jak założyłem nowy-używany 3 miesiące też było ok aż do momentu, że znowu zaczęło szarpać i moment siwy dym z silnika i rury.

Pytam bo nie wiem co zrobić czy zakładać stary wtrysk (czyli ten co pochodził 3 miesiące) czy wysyłać go do sprawdzenia i ewentualnie do regeneracji. Tłok zakładam używkę z innego auta. Boję się, że jak założę ten wtrysk co był ostatni to może znowu wypalić tłok chyba że to nie on tylko poprzednik.

12.05.2014

Dziś lecą wszystkie 4 pompki do sprawdzenia do Oleśnicy. Koszt 20 zł !!! (w Krakowie 299) i za 20 zł robią to samo EPS + Kamboks, itd + dostaje wydruk. Jak będę po to opiszę co i jak.

Wstępnie ustaliłem, że małe prawdopodobieństwo wypalenia w takim czasie a więc musiał to być stary pompowtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł wypalić, jeżeli był nieprawidłowo zamontowany i ustawiony, ponieważ wtedy spalanie występuje nie tam gdzie powinno i tak to się kończy

Ps. normalnie biorą tyle za sprawdzenie w Oleśnicy czy po rabatach?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalna cena. Rozmawiałem telefonicznie jeżeli faktycznie sprawdzają tak jak powiedziano przez telefon to wygląda bardzo dobrze i cena jest świetna. No ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Jak będę miał dostęp do tego tłoka zrobię fotkę i zamieszczę zdjęcie.

16.05.2014

Pompki odebrałem osobiście (wszystkie sprawne) zapłaciłem 20 zł za jedno sprawdzenie otrzymałem wydruk z kamboksu - jutro zamieszczę skan. Bardzo miła, fachowa i cierpliwa obsługa a wszystko załatwione bardzo szybko. Polecam. Swoją drogą regenerują też pompowtryski ok 600 zł za jeden ale na lepszych częściach (najniżej na rynku znalazłem za ok 400 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...