Skocz do zawartości
IGNOROWANY

grzeje sie podczas ostrej jazdy


budtom

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem podczas ostrej jazdy tem. plynu chłodzoncego podchodzi pod 120 st. i na wyswietlaczu pokazuje wysoka temperature plynu. Po chwili zwolnienia dochodzi do 90 st. Rozrzad wymieniony wraz z pompa na oryginal, termostat wymieniony cisnienie trzyma w zbiorniczku. Czy moze być tak ze siad mi pompa wody? silnik to awx 130km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik tem. raczej sprawny bo na kompie nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno temu wymieniałeś pompę i termostat? Podejrzewam że tu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymieniałem w lutym a pompe w pażdzierniku. Dodam że rozrzad z pompa był oryginalny vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat nie puszcza max obiegu . przerabiałem to u siebie. juz nawet chciałem głowice zrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do firmy termostatu to dali mi whaler czy jakos tak. Czyli można smiało kupować nowy termostat? A jakiej firmy kupić termostat, czy tylko oryginal wchodzi w gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli czujnik jest uszkodzony (świruje) to żadnych błędów nie monituje.

Po drugie tak jak koledzy piszą... PRAWDOPODOBNIE termostat się nie otwiera do końca.

Tak WAHLER wystarczy. Sam jeżdżę na WAHLER Made in Germany.

Lepszym zamiennikiem będzie BEHR, prawdopodobnie robi na pierwszy montaż.

Później jest już tylko ori, ale Wahler wystarczy:decayed:

Jeżeli od lat nie zaglądałeś do układu chłodzenia to wymienień od razu płyn chłodniczy.

Najlepiej ori koncentrat, ja płaciłem 35zł za 1,5L ori koncentratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatów Wahlera to różnie bywa , zakładałem ostatnio do kolegi passata z silnikiem AWX i po włożeniu do gotującej wody w ogóle sie nie otworzył dopiero po założeniu ori był jak należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Made in Germany czy jakaś Francja ?

---------- Post dopisany 19-05-2014 at 07:57 ---------- Poprzedni post napisany 18-05-2014 at 23:43 ----------

U mnie ori termostat który siedział się nie domykał...

Zarzuciłem Wahlera Made in Germany za 35zł od kolego z forum TOM77 i od kilku miesięcy po instalacji jest igła :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuje na drugi termostat i nowy koncentrat g12 i zobacze co bedzie sie działo. Jak to nie pomoże to bede musiał kupić czujnik temeratury. A co do czujnika to tylko oryginał kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...